300 tysięcy od PGNiG dla ostrowskiego szpitala!

6
Polski gigant, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przekazuje 300 tysięcy złotych ostrowskiemu szpitalowi. Zastrzyk gotówki ma zostać przekazany na zakup niezbędnego sprzętu do walki z pandemią koronawirusa.

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim jest jedynym w województwie, który otrzyma pieniądze od polskiej spółki. – W tych trudnych okolicznościach musimy sobie pomagać. To nie tylko przejaw naszej społecznej odpowiedzialności, ale przede wszystkim wyraz solidarności z najbardziej potrzebującymi. Czujemy szczególną więź ze społecznościami w regionach, w których działalność prowadzą Oddziały PGNiG SA i Spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG. Dlatego postanowiliśmy przekazać wsparcie finansowe i sprzęt medyczny najbardziej potrzebującym placówkom medycznym z bliskich nam obszarów Polski. Sprawdziliśmy najpilniejsze potrzeby tych szpitali i odpowiednio dostosowaliśmy formę naszej pomocy – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG.

CZYTAJ TEŻ: Dyrektor szpitala: „Możemy się organizować do powrotu do normalnego funkcjonowania”

Ostrowska placówka otrzyma 300 tysięcy złotych, a pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych łóżek do intensywnej terapii, respiratorów, kardiomonitorów oraz pomp infuzyjnych. – W okolicach Ostrowa Wielkopolskiego PGNiG od wielu lat prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą, działają tam też kopalnie gazu ziemnego, a w Odolanowie funkcjonuje Oddział PGNiG znany z produkcji helu i skroplonego gazu ziemnego (LNG). Dlatego Fundacja PGNiG wesprze szpital w Ostrowie Wielkopolskim – dodaje Kwieciński.

To kolejna darowizna dla ostrowskiego szpitala. Wcześniej pół miliona złotych przekazała firma COM40 z Ociąża oraz firma Tasomix z Biskupic Ołobocznych, która przekazała 100 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. Firmom PGNiG / COM40 / Tasomix bardzo dziękujemy za DAR SERCA za fantastyczny gest Winniśmy to zapamiętać
  A co na to Mahle Ostrów oraz miliarder Dino i z Techlandu ?

  • W przeciwieństwie do com40 Mahle nie zabrało z pensji nic pracownikom. Pozdrawiam. Poczytaj jakie wypłaty ludzie dostaną w tym miesiącu i następnym w comie.no i wszyscy jak jeden mąż do roboty, bo Home Office przecież to za nowoczesne dla nich

  • W Mahle w przeciwieństwie do com40 przynajmniej ludzie dostaną normalne, standardowe pensje, a nie obciętę 20/30% premii. Pozdrawiam. Najpierw się dowiaduj co gdzie i jak a potem psiocz na inne firmy. Fajnie wygląda w mediach że dali na szpital tyle i tyle. Szkoda, że pracownicy mają zakaz home office – BO TAK, i pensje będą jakie będą.

 2. W Mahle w przeciwieństwie do com40 przynajmniej ludzie dostaną normalne, standardowe pensje, a nie obciętę 20/30% premii. Pozdrawiam. Najpierw się dowiaduj co gdzie i jak a potem psiocz na inne firmy. Fajnie wygląda w mediach że dali na szpital tyle i tyle. Szkoda, że pracownicy mają zakaz home office – BO TAK, i pensje będą jakie będą.

 3. Kochani, dość tej kłótni, ile kto dał na szpital, 500 tys., 300 tys. czy 100 tys. To jest i tak NIC wobec 2 miliardów zł, tak 2 miliardów zł, jakie nasz miłościwy i hojny rząd z prezydentem Adrianem przekazali niedawno na rządową TVPiS.
  Gdyby ktoś jakiś cudem nie wiedział, ile to jest 2 mld złotych, to niech wie, że jest równowartość 2 000 mln zł. Czyli 2 tys. szpitali (w Polsce jest około 1000) mogłoby dostać z tych pieniędzy po milionie złotych. A że szpitali jest ok. tysiąc, to każdy z nich mógłby dostać 2 mln zł. Wtedy takie zbiórki nie byłyby już potrzebne.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick