DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

26-latek zatrzymany po policyjnym pościgu. Odpowie za kilka przestępstw

26-latek z Kępna został zatrzymany po policyjnym pościgu i odpowie za kradzież auta oraz posiadanie narkotyków.

Fot. KPP Kępno

Akcja policjantów rozpoczęła się, gdy otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu z jednej z prywatnych posesji w Kępnie. Kilka godzin później mundurowi zauważyli skradziony pojazd w miejscowości Piotrówka, gdy poruszał się ze znaczną prędkością. – Pomimo używania sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca forda nie zatrzymywał się i kontynuował ucieczkę przez kilka kilometrów po terenie gminy Trzcinica, uciekając drogami asfaltowymi oraz polami. Ostatecznie ucieczka samochodem zakończyła się w miejscowości Aniołka II, gdzie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z polnej drogi wjeżdżając w nasyp ziemi. Dalej mężczyzna uciekał pieszo. Kępińscy funkcjonariusze ruszyli w pościg pieszy za mężczyzną, który kierował się w stronę pobliskich lasów. Po kilkuset metrach pieszego pościgu mężczyzna został obezwładniony i skutecznie zatrzymany – relacjonuje st. sierż. Rafał Starmowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

Przy przeszukaniu mężczyzny okazało się, że ma on przy sobie narkotyki w postaci białych kryształów w ilości prawie 10 gramów. – W toku dalszych wykonywanych czynności okazało się, że 26-latek kilka dni wcześniej na terenie Niemiec ukradł samochód marki Opel, którym przyjechał do Polski. Samochód również został odzyskany przez kępińskich mundurowych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – dodaje Starmowski.

26-latek odpowie między innymi za kradzieże z włamaniem do dwóch domów na terenie Kępna, kradzieże pojazdów, posiadanie narkotyków, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pod wpływem środków odurzających. Sąd Rejonowy w Kępnie na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz