DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

22. gmina będzie przywozić śmieci do Zakładu Gospodarki Odpadami

Gmina Jarocin podpisała umowę z kolejnym samorządem na wywóz odpadów do Zakładu Gospodarki Odpadami – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu. Nowym i zarazem 22. członkiem Porozumienia Międzygminnego jest gmina Mosina (powiat poznański). Podpisanie umowy nastąpiło w siedzibie ZGO-WCR, a dokonali go burmistrzowie: Adam Pawlicki i Przemysław Mieloch.

CZYTAJ: Co dalej z fetorem z RZZO? Poznaliśmy plan działania

To już trzeci samorząd, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy podpisał umowę na wywóz odpadów właśnie do ZGO-WCR. Pod koniec października umowę parafowali przedstawiciele Koźmina Wielkopolskiego i Rozdrażewa (powiat krotoszyński). – Cieszę się, że kolejne gminy chcą współpracować z Wielkopolskim Centrum Recyklingu. Świadczy to o dobrej pracy instalacji i jej dużym potencjale – mówi burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Przedstawiciele ZGO podkreślają, że przystąpienie do porozumienia daje m.in. korzyść ekonomiczną w postaci „niższych kosztów przyjęcia odpadów na tzw. bramie”. – Gminy członkowskie, które kierują cały strumień odpadów do naszej instalacji komunalnej, zawsze będą miały niższe ceny za zagospodarowanie odpadów. Wynika to z faktu, że gminy te dają spółce przewidywalność strumienia odpadów kierowanego do zagospodarowania i chcą z naszym zakładem współpracować nad rozwojem coraz lepszej selektywnej zbiórki odpadów – wyjaśnia prezes Witosław Gibasiewicz.

CZYTAJ: Wyrzucił części samochodu przy drodze. Gmina zawiadamia policję

W skład Porozumienia Międzygminnego, które powstało w 2008 roku, wchodzą: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin, Żerków, Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Zaniemyśl, Borek Wielkopolski, Piaski, Chocz, Czermin, Dobrzyca, Gizałki, Książ Wielkopolski, Kórnik, Śrem, Pleszew, gmina Środa Wielkopolska oraz Rozdrażew, Koźmin Wielkopolski i Mosina.

Napisz do autora

Komentarze (1)
 • DD
  Done Dine

  czwartek, 17 grudnia, 2020

  Krótko mówiąc promień rażenia odoren Jarocińskiej kloaki rośnie. Mieszkańcy Jarocina stają mimowolnymi bohaterami w wojnie z utylizacją śmieci powstałych w bogatych, podpoznańskich gminach. Na pewno mieszkańcy Mosiny docenią poświęcenie bohaterów grudnia 2020 i uroczyście spuszczą wodę w kibelku…
  Pieniądze chyba jednak trochę śmierdzą, ale nic to: jest McDonald, saiateczna dekoracja, i inne takie. Brawo Jarocin.

  Gorzej, bo część tej oświeconej elity administracji samorządowej pleni się po ościennych gminach, i widać tam już podobne idee. Przykład? Ostrów Wielkopolski.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz