Wyrzucił części samochodu przy drodze. Gmina zawiadamia policję

12
Fot. raszkow.pl
Władze gminy zgłaszają sprawę na policję, a ewentualny sprawca może odpowiedzieć za czyn z artykułu 145 kodeksu wykroczeń, czyli za zaśmiecanie miejsc publicznych. W przydrożnym rowie w miejscowości Moszczanka (Gmina Raszków) ktoś wyrzucił opony oraz inne części samochodu.

Zdjęcia porzuconych przy drodze śmieci opublikowały władze gminy na swojej stronie internetowej. “Jesteśmy zbulwersowani porzuconymi odpadami w Moszczance. W ostatnich dniach na drodze do cegielni w Moszczance zostały wyrzucone części samochodowe. Sprawę zgłaszamy odpowiednim organom ścigania” – czytamy na stronie.

Policja informuje, że takie zgłoszenie jeszcze nie wypłynęło, ale jeśli tylko będzie miało to miejsce, rozpoczną czynności w tej sprawie. – Sprawca może odpowiedzieć za czyn z artykułu 145 kodeksu wykroczeń, czyli za zaśmiecanie miejsc publicznych – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Za to wykroczenie grozi kara grzywny lub nagana.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 23
  5

  Od razu należy KONIECZNIE dodać, że takich elementów pszok nie przyjmuje, bo nie. Co obywatel z takimi odpadami zrobi to już jego problem, w każdym razie w tym dziwnym kraju legalnie wyrzucić tego nie może.

  • 21
   5

   Wszystkiego można sie legalnie pozbyć ale za takie śmieci trzeba zapłacić a Janusze mechaniki w stodołach za nic nie chcą płacić. Rocznie każdy może oddać 4 opony za darmo za następne musi zapłacić, jezeli kupisz w serwisie wulkanizacyjnym 4 nowe opony to stare zabiorą za darmo. Ten co porzucił naczepę z chemikaliami w Szczurach tez sie może tłumaczyć ze w PSZOKu nie chcieli mu za darmo tego przyjąć

  • Zamówić kontener i zapłacić.
   Jak potrafi w byle szopie trupy spawać to niech się nauczy sprzątać

 2. 15
  2

  Jakiś czas temu byłem wyrzucić w PSZOK różne odpaday i ku mojemu zdumieniu usłyszałem, że ŻADNYCH odpadów pochodzących z samochodu nie mogę oddać nawet odpłatnie. Usłyszałem, że np. szybę mogę zbić i wyrzucić do odpadów zmieszanych. Co ja zrobię z tymi śmieciami to już mój problem. Taka to segregacja odpadów oraz ochrona środowiska. Chore przepisy w chorym kraju.

  • 2
   2

   Ok… opony oponami, a co z resztą śmieci?
   Co, mam sobie ognisko z nich zrobić? Patologia goni patologię.

 3. 6
  3

  Nie można takich czegoś nigdzie oddać oddzwoniłem Kalisz Ostrów Wielkopolski i nigdzie nie przyjmują i wcale się nie dziwię że ludzie tak robią .Rok temu można było zawieś do Ostrów na wysypisko i zapłacić a teraz nie wolno to Gdzie To tylko Polska do lasu bo legalnie nie wolno

 4. Pseudo handlarze z zagranicy. Ściągają uszkodzone, blacharz wyklepie, mechanik coś tam wytworzy, wymieni, dorobi, lakiernik pomaluje, a handlarz na koncu sprzeda na Niemca lub Francuza…
  Wszystkie te cwaniaki robią na lewo, w szopach, garażach, stodołach. Nikt z nich nie płaci ZUSu, podatków, oleje wylewają gdzie się da, śmiecą gdzie się da. Ale najważniejsze, że jest lans bo on składaka audi, bmw lub merca ma. Biznesmeny od siedmiu boleści, a tak na prawdę oszuści, złodzieje, śmieciarze.
  Takim, każdemu po kolei kontrolę skarbówki i czego się da, zakaz Sprzedaży na obcokrajowca (wymagana powinna być specjalna zgoda urzędową)
  Tyle w temacie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick