15-latek śmiertelnie ugodził konkubenta matki. Jest wyrok sądu

0
Poznaliśmy finał tragedii, jaka wydarzyła się w nocy 26 marca w Nowych Skalmierzycach. W kamienicy przy ul. Kaliskiej 15-latek śmiertelnie ugodził nożem konkubenta matki. Sąd wydał wyrok w jego sprawie.

Na miejscu szybko zjawiła się policja. Jej komisariat sąsiaduje z kamienicą, w której doszło do tragedii. Nieletni po zaatakowaniu konkubenta matki, uciekł z mieszkania, ale funkcjonariusze szybko go znaleźli. W związku z tym, że mężczyzny nie udało się uratować, sprawą zajęła się prokuratura, a 15-latkiem – z racji wieku – sąd rodzinny. Po zebraniu dowodów, przesłuchaniu świadków i wpłynięciu opinii biegłych w tym psychologa oraz psychiatry, ruszył proces.

Podejrzany początkowo znajdował się w policyjnej izbie dziecka, a następnie w schronisku dla osób nieletnich. Właśnie zakończyło się postępowanie w jego sprawie. Sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu 15-latka w zakładzie poprawczym, ale kara została zawieszona warunkowo do czasu ukończenia przez nastolatka 18. roku życia. Wyrok jest nieprawomocny.

ZOBACZ TEŻ: Zabójstwo w Witaszycach. 19-latek ugodził nożem matkę

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick