Zabójstwo w Nowych Skalmierzycach. Rodzina otrzymała wsparcie, a nastolatkiem zajmie się sąd

7
Trwa postępowanie w sprawie zabójstwa, do którego doszło 26 marca w godzinach wieczornych w Nowych Skalmierzycach. Dalszymi losami 15-latka, który dopuścił się tego czynu, zajmie się sąd rodzinny.

Jak mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim, najprawdopodobniej w mieszkaniu doszło do kłótni, a jej konsekwencją było ugodzenie nożem w okolice klatki piersiowej mężczyzny, którego – mimo przeprowadzonej reanimacji – nie udało się uratować.

Zdania na temat tego, czy w rodzinie dochodziło wcześniej do awantur, są podzielone. Jedni twierdzą, że tak – inni są gotowi bronić zamordowanego i twierdzić, że był dobrym człowiekiem. O tym, by coś złego działo się w rodzinie, nie wiedzą także przedstawiciele Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach. – Rodzina ta nie korzystała wcześniej z naszej pomocy. Dlatego też jej sytuacja nie była nam znana – wyjaśnia Urszula Gajda, kierownik MGOPS-u.

Kiedy jednak doszło do tragedii, przedstawiciele tej instytucji otoczyli opieką matkę oraz córkę i udzielili im niezbędnej w tej sytuacji pomocy. – Pracownicy ośrodka pomocy pojechali na miejsce przebywania konkubiny z dzieckiem, są tam także psycholog i pracownik socjalny – dodaje.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Coooo ludzie co wy robicie kto broni tego lajdaka !!!!!!ten chlopiec mial pieklo z nim ….matka mu go zgotowala bo myslala dupa mam nadzieje ze policja przeslucha odpowiednie osoby np.kolegów z klasy bo oni od dawna wiedzieli jaki ma horror w domu wielokrotnie u nich policja bywala prokurator pewnie przesledzi komputer i telefon chlopaka ludzie on zabijajac go zrobil jedyne dobre wyjscie w jego sytuacji .u matki pomocy nie otrzymal gdzie mial szukac policja go olala matka olala nawet szkola zie zareagowala odpowiednio !!!!! Tylko nie piszcie ze szkola nie wiedziala bo wiedzieli !!!!!!!!!
    Tylko szkoda ze tak duzo osob wiedzialo o gehennie chlopaka i nikt nie zareagowal a teraz pewnie wszyscy glowe w piasek i nikt nic nie wiedzial o nieeee !

    • Wygląda na to ze sam wcześniej wiedziałeś/aś o sytuacji i to dość sporo ! I co sam/a zrobiłeś/aś z tą wiedzą ????????????????????????????????????????????????????????????? Pozwól że Cię zacytuje ; „Tylko szkoda ze tak duzo osob wiedzialo o gehennie chlopaka i nikt nie zareagowal a teraz pewnie wszyscy glowe w piasek i nikt nic nie wiedzial o nieeee ! „

  2. jaka konkubina ? co wy wypisujecie -przecież to matka -a ten który nie żyje to nie żaden ojczym tylko partner tej kobiety
    co nowa wzmianka to nowe rażące „byki” w tekście

    • Nie istnieje w naszym słowniku prawnym określenie partner. Konkubent to określenie osoby żyjącej w związku z drugą osobą bez ślubu. Także obudźmy się. A nie starajmy się udowadniać , że wszystko jest ok.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick