118 km/h w terenie zabudowanym. Surowa kara dla 29-latki

2
Fot. KPP Jarocin
Utratą prawa jazdy, mandatem w wysokości 2 000 zł i 14 punktami karnymi zakończyła się jazda w obszarze zabudowanym dla 29-latki, która została zatrzymana przez policję. Pomiar fotoradarem wykazał, że jechała 118 km/h na terenie ograniczonym prędkością do 50 km/h.

118 km/h pędziła w terenie zabudowanym 29-latka, którą zatrzymali do kontroli kaliscy policjanci. Kobieta przekroczyła prędkość o 68 km/h. Straciła prawo jazdy na trzy miesiące, dostała mandat w wysokości 2 000 zł oraz 14 punktów karnych. – Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy. Każdy kto złamie prawo drogowe, musi się liczyć z wysokim mandatem karnym – informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Do zatrzymania kierującej toyotą doszło na terenie gminy Brzeziny. W obszarze zabudowanym nadal zdarzają się tak skrajne przekroczenia prędkości, które mogą być przyczyną wypadków również tych ze skutkiem śmiertelnym. Tym razem do tragedii nie doszło. – W minionym roku w wypadkach, które miały miejsce na terenie miasta i powiatu kaliskiego zginęło 10 osób. Za każdym z tych zdarzeń kryje się ludzka tragedia. Dotyka ona nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Policjantka ukarana mandatem. Kolizja w noc sylwestrową

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. „zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach” – a wyrok TK jasno mówi, że są one niezgodne z Konstytucją 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick