Policjantka ukarana mandatem. Kolizja w noc sylwestrową

0
zdjęcie poglądowe / fot. Max Fleischmann / Unsplash
1 500 zł mandatu i 15 pkt. karnych otrzymała kaliska policjantka, która - zdaniem mundurowych - doprowadziła do kolizji na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z Majkowską. W zdarzeniu, które miało miejsce w noc sylwestrową, nikt nie odniósł obrażeń.

Do kolizji policyjnego busa marki Volkswagen z samochodem osobowym doszło w sylwestrową noc na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Majkowskiej w Kaliszu. – Policjantka wjechała na skrzyżowanie pojazdem mającym włączone światła błyskowe i nie ustąpiła pierwszeństwa. W kolizji nikt nie odniósł obrażeń. W ocenie mundurowych winną zdarzenia była policjantka, która została ukarana mandatem w wysokości 1 500 zł i 15 pkt. karnymi – informuje portal wlkp24.info st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjantki jechały busem na interwencję związaną z zakłócaniem ciszy, ładu i porządku. Takich zgłoszeń w noc sylwestrową odnotowano na terenie powiatu kaliskiego 35. Rzeczniczka podkreśla, że w porównaniu z poprzednimi latami ostatnia noc sylwestrowa przebiegała spokojnie. Podczas prowadzonych kontroli drogowych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin nie zatrzymano też żadnego nietrzeźwego kierowcy.

Bardzo spokojnie było również w powiecie ostrowskim, gdzie nie odnotowano żądnego poważnego zdarzenia związanego z powitaniem nowego roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick