11 ofiar śmiertelnych. Najwięcej zakażeń w trzech powiatach

7
Fot. Pixabay
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 427 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym o 846 w Wielkopolsce. W skali kraju zmarło 541 osób. Część zakażonych i ofiar śmiertelnych to mieszkańcy naszego regionu z powiatów: ostrowskiego (38/4), jarocińskiego (27/1), Kalisza (31/1), ostrzeszowskiego (11/0), kaliskiego (9/1), kępińskiego (9/2), krotoszyńskiego (5/2). MZ nie opublikowało danych z powiatu pleszewskiego.

W ciągu doby wykonano ponad 65,8 tys. testów na koronawirusa.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 27 (145 wykonanych testów) 1
kaliski 9 (122 wykonanych testów) 1
kępiński 9 (92 wykonanych testów) 2
krotoszyński 5 (79 wykonanych testów) 2
ostrowski 38 (199 wykonanych testów) 4
ostrzeszowski 11 (59 wykonanych testów) 0
pleszewski brak danych brak danych
Kalisz 31 (171 wykonane testy)
1
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 17
  7

  Najwięcej zakażeń znów w ostrowskim, bo to duży powiat. Dlaczego więc pisiory w pierwszej kolejności nie uruchomiły punktu powszechnych szczepień w Ostrowie, tylko w Krotoszynie.
  Można nie lubić ludzi za to, że głosują na PO czy Hołownie, ale nie można być świnią i lokować takie punkty poza powiatem, gdzie jest najwięcej zakażeń

  • 13
   7

   do addd..a może przyczyną ilości zgonów jest ostrowski szpital do którego trafiają zakażeni pacjenci z innych powiatów .

 2. 5
  5

  Panie starosto Rajski a powinno być, panie wice starosto Pacholczyk z PiS-u i dyrektorze szpitala Bierła. I co. Nadal twierdzicie, że ostrowski szpital leczy na najwyższym światowym poziomie. Dziś w powiecie ostrowskim jest najwięcej zgonów cowidowych.

  • 7
   1

   Wirus już w odwrocie. Wrzuć na luz. Niech przywróca szpital dla wszystkich. A nie tylko covid. I przychodnie otworzą.

 3. 2
  3

  Drogi covidianinie! Nosisz szmatę na twarzy, wdychasz substancje chemiczne w niej zawarte, wdychasz grzyby, pleśnie i bakterie, które się na niej gromadzą, wdychasz własny dwutlenek węgla, wdychasz do płuc wyziewy z własnego żołądka.
  Ale to JA jestem zagrożeniem….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick