Przegrana Kosza na starcie ligi

I kwarta sobotniego spotkania należała do wrocławian, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 27:20. W II kwarcie gospodarze odrobili dwa punkty, przegrywając do przerwy 39:44.

Dla losów dzisiejszego meczu kluczowa była III kwarta, w której wydarzenia na parkiecie zdominowali wrocławianie. W efekcie Gimbasket wygrał w tej części meczu efektownie 32:17. W ostatniej odsłonie pleszewianie próbowali jeszcze odrobić straty, ale to nie było możliwe. Gimbasket wygrał 90:79.

W pleszewskim zespole z dorobkiem 24 punktów najskuteczniejszy był dzisiaj Alan Urbaniak. 20 punktów rzucił Mikołaj Spała. W Koszu zadebiutował Grzegorz Małecki. Zawodnik mający ekstraklasowe doświadczenie spędził w grze 35 minut. Zdobył 10 punktów, ale nie trafił żadnego z siedmiu rzutów za trzy. Poza tym miał 5 zbiórek i 7 asyst.