Ponad 6 mln zł na budowę kanalizacji w Zdunach. Prace ruszyły

0
Fot. zduny.pl
Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka kanalizacji w Zdunach (powiat krotoszyński). Cała inwestycja to wydatek rzędu 6 mln zł, a prace mają potrwać do końca września.

W tej chwili roboty trwają wzdłuż rzeki Borownicy w pobliżu przepustu przy ulicy Kobylińskiej. Choć całość tej inwestycji ma się zakończyć najpóźniej do września, część prac zostanie wykonanych do maja. Mowa o ulicach Kopernika i Łacnowej. Kanalizacja zostanie też położona w ciągu ulic: Kobylińskiej, Cegielskiego, Sieniutowa, Ogrodowej, Piaskowej, Ostrowskiej, Strzeleckiej i Wrocławskiej. Jeszcze w tym roku ma powstać także kanalizacja na ulicach Jana Kazimierza i Krotoszyńskiej.

To nie koniec robót ziemnych. W ciągach dróg krajowych prace będzie prowadzić także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która równolegle będzie budować bądź remontować kanalizację deszczową.

W późniejszej fazie realizacji tej inwestycji zostanie kupiona stacja zlewna, która ma zabezpieczyć instalację przed napływem zanieczyszczeń mechanicznych do oczyszczalni.

Budowa kanalizacji w Zdunach to jedna z najdroższych inwestycji ostatnich lat. Ma ona kosztować ok. 6 mln zł. Lwią część tej kwoty gmina pozyskała w ramach unijnej dotacji.

 

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.