Półfinał zapowiada się znakomicie. To będzie uczta dla kibiców basketu

Będzie kapitalna walka

Anwil Włocławek kontra Stelmet Zielona Góra. BM Slam Stal kontra Polski Cukier Toruń. To właśnie dwie półfinałowe pary. Walka o grę w wielkim finale rozpocznie się w Ostrowie Wielkopolskim. Premierowy mecz już w czwartek, 10 maja. Dzień później czeka nas mecz we Włocławku.

W półfinale rywalizacja ponownie toczy się do trzech wygranych. Przewagę parkietu mają koszykarze Emila Rajkovića, którzy po rundzie zasadniczej zajęli drugie miejsce. BM Slam Stal i Polski Cukier zakończyły sezon regularny z takim samym bilansem: 23 zwycięstwa i 9 porażek. Wyżej w tabeli byli ostrowianie, którzy dwukrotnie pokonali torunian.

Pierwszy mecz czeka nas w czwartek. Drugie spotkanie w Ostrowie odbędzie się w sobotni wieczór. Później rywalizacja przenosi się do Torunia. Mecz numer 3 zaplanowano na wtorek, 15 maja. Ewentualny czwartek mecz rozegrany zostanie na toruńskim parkiecie w czwartek, 17 maja. Natomiast jeśli zajdzie potrzeba to spotkanie numer 5 odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim w niedziele, 20 maja.

Tak było w rundzie zasadniczej

W rundzie zasadniczej w obu meczach górą byli koszykarze BM Slam Stal. 3 grudnia we własnej hali ostrowianie zwyciężyli 76:70. Początek należał jednak do gości. Po I kwarcie toruński zespół prowadził 23:14. Później dużo lepiej zagrali ostrowianie. Kluczowa była IV kwarta.

Do drugiego spotkania ostrowsko-toruńskiego doszło 22 marca w grodzie Kopernika. Ponownie dobrze rozpoczęli gospodarze. Po I kwarcie prowadzili 18:15. I połowa za to zakończyła się remisem 37:37 po rzucie równo z syreną w wykonaniu Michała Chylińskiego. Po przerwie ostrowianie zagrali koncertowo, sięgając po przekonywujący sukces 83:65.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (2) – Polski Cukier Toruń (3)