Ostrów. Zły stan wiaduktów oznacza, że TIR-y pojadą przez miasto

14
źródło: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich
Szykuje się zmiana organizacji ruchu na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Od wtorku 17 grudnia wiadukty w ciągu ul. Wrocławskiej DW490) zostaną zamknięte dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wyznaczył objazd. Na wlkp24.info publikujemy jego schemat.

Nieremontowane od wielu lat wiadukty nad bocznicą kolejową w Ostrowie Wielkopolskim, które znajdują się w ciągu ulicy Wrocławskiej (DW490), są w tak złym stanie, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wkrótce zakaże jeździć tam ciężarówkom. „Na obiekcie dopuszczony będzie tylko ruch pojazdów o masie całkowitej do 3,5 tony, z jednoczesnym dopuszczeniem pojazdów komunikacji zbiorowej. Dodatkowo zostanie ograniczona dozwolona prędkość pojazdów do 40 km/h” – informuje urzędnicy w wydanym komunikacie.

Nowe zasady poruszania się samochodów mają wejść w życie we wtorek 17 grudnia. Nowa trasa wyznaczona przez WZDW. będzie przebiegała ulicami: Brzozową, Długą i Odolanowską. „Prosimy kierowców o zapoznanie się z nową organizacją, stosowanie się do znaków i bezpieczną jazdę” – czytamy w informacji wystosowanej przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

źródło: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich
redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  1. 27
    1

    A obwodnica jest od czego? Mie można było puścić ruchu z drugiej strony miasta? Teraz na święta takie rzeczy, gdy jest większy ruch w mieście…. Ulica Odolanowska będzie kompmetnie zakorkowana w godzinach szczytu. Brawa dla ludzi zza biurka. Ich przecież tu nie będzie jak będą korki.

  2. Już widzę przejście dla pieszych na początku Odolanowskiej przy rondzie Sybiraków – korek na rondzie od strony dworca, Partyzanckiej i Głogowskiej, korek na Odolanowskiej od strony mostu i piesi przechodzący przez jezdnię w tym miejscu, no i jeszcze samochody zamierzające wjechać na rondo od strony byłej siedziby policji!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick