Ostrovia pokazała charakter. Jest ważne zwycięstwo

0
Koszykarki Ostrovii pokazały duży charakter w dzisiejszym meczu we własnej hali z JAS FBG Sosnowiec. Przez długi czas ten pojedynek nie układał się po myśli dla podopiecznych trenera Vadima Czeczuro. Ostrowianki słabo rozpoczynały mecz, przegrywając po I kwarcie 15:25. Straty biało-czerwone odrobiły w II kwarcie. Po przerwie dawka emocji była jeszcze większa. Kluczowa okazała się ostatnia kwarta. W 35 minucie, przy remisie 56:56 dwa celne rzuty dystansowe zanotowała Monika Jasnowska, tymczasem Jordan Jones pewnie wykonała rzuty wolne. Ostrovia prowadziła 64:56. Rywalki nie rezygnowały. Doszło do dramatycznej końcówki. Tym razem kluczowe momenty meczu należały do Ostrovii, która sięgnęła po niesamowicie ważne zwycięstwo 72:69.