Nowy rok akademicki, nowa ustawa

4
Wraz z rozpoczętym właśnie rokiem akademickim weszła w życie nowa ustawa o nauce i szkolnictwie wyższym. Przewiduje ona zmiany m.in. w działaniu uczelni, ich finansowaniu i karierze naukowej.

Sejm uchwalił przepisy wprowadzające ustawę w lipcu. Nowa ustawa, nazywana też Konstytucją dla Nauki, ma zastąpić cztery obecnie istniejące: prawo o szkolnictwie wyższym, ustawę o zasadach finansowania nauki, ustawę o stopniach i tytule naukowym, a także ustawę o kredytach i pożyczkach studenckich. Ustawa weszła w życie 1 października 2018 r.

Więcej: https://www.prawo.pl/prawo/ustawa-o-nauce-i-szkolnictwie-wyzszym-uchwalona-przez-sejm,336.html

Do zmian przygotowano się także w Wydziale Zamiejscowym w Ostrowie Wielkopolskim Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Jej dziekan dr inż. Tadeusz Sarnowski informuje, że nowa ustawa to nowe większe możliwości dla studenta. Mniej godzin na wykładach, więcej w zakładach pracy. To lepszy start w dorosłość, większe możliwości na rynku pracy, gdzie poszukiwani są specjaliści z doświadczeniem, najlepiej od razu po studiach.

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się z „realia życia” Na tej akurat uczelni niczego się nie nauczysz. Piszę to z autopsji i posiadając wiedzę od zaplecza. Instytucja do nabijania kasy starym wyjadaczom i ich rodzinom. Przyjrzyjcie się koligacją rodzinnym na tej uczelni a zrozumiecie o czym piszę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick