Nowy aparat w szpitalu. Kosztował prawie milion złotych

2
Do krotoszyńskiego szpitala trafił nowoczesny aparat RTG typu Telekomando. Nowy rentgen to wyższa jakość uzyskiwanych obrazów, krótszy czas badania, archiwizowanie i wykonywanie zdjęć w formacie cyfrowym. Zakup sprzętu wartego prawie milion złotych był możliwy dzięki finansowemu wsparciu prywatnej firmy, która wyłożyła ponad połowę potrzebnej kwoty oraz miejscowych i okolicznych samorządów.

Aparat służy pacjentom już od kilku tygodni. To bardzo nowoczesne urządzenie, które zastąpiło 12 – letni aparat analogowy. To piąty taki aparat w Polsce.

– Mobilny stół rentgenowski ma szczególne znaczenie w przypadku osób w ciężkim stanie np. ofiar wypadków. Całość obsługiwana jest z jednego miejsca za pomocą joistików, całość obrazu od razu przenoszona jest na ekran monitora – mówi Ryszard Ratajczak z Zespołu Pracowni Diagnostyki Obrazowej,

Dotychczas szpitalna pracownia RTG wykonywała ok. 13 tys. badań rocznie. Teraz wszystkie zdjęcia wykonywane i archiwizowane są w technologii cyfrowej. – Do minimum zmniejszyła się też niebezpieczne dla zdrowia dawka promieniowania jonizującego – dodaje dyrektor SPZOZ w Krotoszynie Krzysztof Kurowski.

Warto dodać, że ponad 500 tysięcy złotych na zakup aparatu wyłożyła prywatna firma działająca na terenie Krotoszyna, 305 tysięcy to udział samorządów powiatu i gminy, 165 tysięcy wyłożył szpital.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wydać milion złotych bez kamer, bez nagłośnienia faktu na całą Polskę, bez pokazów sprzętu strażackiego i występów zespołów. Bez scen i światełka do nieba? Chyba będę musiał pójść do tego szpitala i potajemnie przylepić na ten aparat czerwone serduszko.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.