Herosi z klocków Lego na 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

0
fot. jarocin.pl
Trzy tysiące klocków Lego wykorzystano do zbudowania eksponatów ściśle związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Będzie je można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie w Muzeum Regionalnym w Jarocinie.

Legendarny Hotel Bazar, Budynek stacji lotniczej na Ławicy z lecącym samolotem, Dworzec Letni w Poznaniu, balon obserwacyjny i inne konstrukcje stworzone w całości z klocków Lego można podziwiać w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Makiety powstały z trzech tysięcy klocków Lego w ramach akcji „Herosi Wolności”, która promuje 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. – Na peronie stoi pociąg, który ciągnięty jest przez parowóz. W jednym z wagonów znajduje się mistrz Ignacy Paderewski. Są również biało-czerwone flagi, a na placu przed Dworcem czeka dyliżans – wymieniają organizatorzy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Autorem wystawy, którą można podziwiać do 19 października jest Bartosz Borowiak z Kłecka, propagator historii powstania.

Klocki lego nie pierwszy raz goszczą w Jarocinie. Na początku czerwca w Pałacu Radolińskich można było podziwiać imponujące konstrukcje, przedstawiające m.in. Big Bena, wieżę Eiffela, krzywą wieżę w Pizie, pojazdy z Gwiezdnych Wojen, Darta Vadera, samoloty, plac budowy i wiele innych.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick