Zostań superbohaterem! Pomóż 11-letniej Zuzi! [WIDEO]

3
Idź na festyn i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku! To bardzo proste i bezbolesne, a może komuś życie. Na przykład 11-letniej Zuzi Ostój, która choruje na aplazję szpiku kostnego. Firma Promax włączyła się w pomoc i na wybranych imprezach w różnych częściach naszego regionu będzie zachęcać do zarejestrowania się. Właśnie teraz #BohaterowiePotrzebni jak nigdy! Szczegóły na wlkp24.info.

Trwają poszukiwania dawcy szpiku dla 11-letniej Zuzi Ostój, mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego, która choruje na aplazję szpiku kostnego. Jedynie przeszczep szpiku może uratować jej życie. „Prosimy ludzi dobrej woli, aby zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Być może ktoś z Was pomoże naszej kochanej córeczce lub innemu choremu” – apelują rodzice. Każda kolejna zarejestrowana osoba to zwiększenie szansy, że znajdzie się dawca Dla Zuzi albo innego chorego.

WIĘCEJ NA TEMAT ZUZI I JEJ CHOROBY PRZECZYTASZ TUTAJ

Pomóc może każdy. Nie potrzeba zwalniać się wcześniej z pracy, by zająć kolejkę do specjalisty albo przychodni. To banalnie proste, a okazji, aby zostać potencjalnym dawcą, czyli zapisać się w bazie, będzie w najbliższych dniach pod dostatkiem.

W wielu miejscowościach na naszym terenie odbywają się festyny oraz letnie imprezy pod chmurką. To świetna okazja, aby miło spędzić czas z rodziną, ale także aby pomóc. Jak to zrobić? Możecie podejść do odpowiedniego stoiska podczas jednej z imprez (mapa na górze) i zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

ZOBACZ TEŻ: Raszków, Nowe Skalmierzyce, Ostrzeszów i Antonin – imprezowy weekend w regionie!

W akcję włączyła się także PROMAX. Jej pracownicy będą obecni podczas tych wydarzeń. Na niektórych z nich będziecie mogli ich znaleźć pod widocznymi z daleka namiotami z nazwą firmy. To właśnie oni będą zachęcać potencjalnych dawców szpiku. Na pewno ich nie przeoczycie! Widzimy się zatem w Antoninie, Nowych Skalmierzycach, Ostrzeszowie, Raszkowie, Kobylinie i Gorzycach Małych!

Pamiętajcie! Pomoc nie boli, a dla wielu chorych Wasza decyzja może być jedyną szansą na uratowanie życia!

Liczymy na Was!Prosimy o pomoc!!! UDOSTĘPNIAĆ!!!Zapraszać!!!Namawiać!!!Uświadamiać!!!REJESTROWAĆ SIĘ ŚWIADOMIE!!!

Opublikowany przez Klub HDK PCK "Warto Żyć dla Kogoś" Piątek, 21 czerwca 2019

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. A jak mogę sprawdzić bez rejestracji w bazie czy mój szpik pasuje do konkretnej osoby? Chciałbym sprawdzić czy bym mógł pomóc Zuzi Ostoj jeżeli by pasował to bym oddał ale narazie nie chce się rejestrować w bazie DKMS.

  2. Adam nie musisz w DKMS możesz również w krwiodawstwie. Dopasowanie dawcy to dość ważne i konkretne badania DNA, Krwi, Antygenow i wiele wiele innych dawca musi być dopasowany w ponad 90% rejestracja w DKMS polega na wymazie z wewnętrznej części policzka a po ew. Zgodności są badania krwi później badania w klinice i dopiero potem jest pobierany szpik z krwi obwodowej a w 10% z talerza kości biodrowej NIE Z KRĘGOSŁUPA!!! regeneracja organizmu to ok2 tygodnie

  3. Raszków dziękujemy!!! Wspaniała akcja rejestracyjna zakończyła się wynikiem 101. 101 wspaniałych osób zarejestrowało się do banku potencjalnych dawców szpiku. DZIĘKUJEMY!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick