DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zostań superbohaterem! Pomóż 11-letniej Zuzi! [WIDEO]

Trwają poszukiwania dawcy szpiku dla 11-letniej Zuzi Ostój, mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego, która choruje na aplazję szpiku kostnego. Jedynie przeszczep szpiku może uratować jej życie. „Prosimy ludzi dobrej woli, aby zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Być może ktoś z Was pomoże naszej kochanej córeczce lub innemu choremu” – apelują rodzice. Każda kolejna zarejestrowana osoba to zwiększenie szansy, że znajdzie się dawca Dla Zuzi albo innego chorego.

WIĘCEJ NA TEMAT ZUZI I JEJ CHOROBY PRZECZYTASZ TUTAJ

Pomóc może każdy. Nie potrzeba zwalniać się wcześniej z pracy, by zająć kolejkę do specjalisty albo przychodni. To banalnie proste, a okazji, aby zostać potencjalnym dawcą, czyli zapisać się w bazie, będzie w najbliższych dniach pod dostatkiem.

W wielu miejscowościach na naszym terenie odbywają się festyny oraz letnie imprezy pod chmurką. To świetna okazja, aby miło spędzić czas z rodziną, ale także aby pomóc. Jak to zrobić? Możecie podejść do odpowiedniego stoiska podczas jednej z imprez (mapa na górze) i zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

ZOBACZ TEŻ: Raszków, Nowe Skalmierzyce, Ostrzeszów i Antonin – imprezowy weekend w regionie!

W akcję włączyła się także PROMAX. Jej pracownicy będą obecni podczas tych wydarzeń. Na niektórych z nich będziecie mogli ich znaleźć pod widocznymi z daleka namiotami z nazwą firmy. To właśnie oni będą zachęcać potencjalnych dawców szpiku. Na pewno ich nie przeoczycie! Widzimy się zatem w Antoninie, Nowych Skalmierzycach, Ostrzeszowie, Raszkowie, Kobylinie i Gorzycach Małych!

Pamiętajcie! Pomoc nie boli, a dla wielu chorych Wasza decyzja może być jedyną szansą na uratowanie życia!

https://www.facebook.com/2152688268075862/posts/2569493603061991/

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • A
  Adam

  piątek, 28 czerwca, 2019

  A jak mogę sprawdzić bez rejestracji w bazie czy mój szpik pasuje do konkretnej osoby? Chciałbym sprawdzić czy bym mógł pomóc Zuzi Ostoj jeżeli by pasował to bym oddał ale narazie nie chce się rejestrować w bazie DKMS.

  Odpowiedz
 • KT
  Karol Talaga

  sobota, 29 czerwca, 2019

  Adam nie musisz w DKMS możesz również w krwiodawstwie. Dopasowanie dawcy to dość ważne i konkretne badania DNA, Krwi, Antygenow i wiele wiele innych dawca musi być dopasowany w ponad 90% rejestracja w DKMS polega na wymazie z wewnętrznej części policzka a po ew. Zgodności są badania krwi później badania w klinice i dopiero potem jest pobierany szpik z krwi obwodowej a w 10% z talerza kości biodrowej NIE Z KRĘGOSŁUPA!!! regeneracja organizmu to ok2 tygodnie

  Odpowiedz
 • K
  Kate

  wtorek, 2 lipca, 2019

  Raszków dziękujemy!!! Wspaniała akcja rejestracyjna zakończyła się wynikiem 101. 101 wspaniałych osób zarejestrowało się do banku potencjalnych dawców szpiku. DZIĘKUJEMY!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz