Raszków, Nowe Skalmierzyce, Ostrzeszów i Antonin – imprezowy weekend w regionie!

5
Takiej kumulacji imprez w regionie nie było dawno. Aż cztery miejscowości zapraszają na zabawę plenerową w najbliższą sobotę (29.06). W Raszkowie będzie można powitać lato z Małgorzatą Ostrowską, Nowe Skalmierzyce odwiedzi Kamil Bednarek oraz Mezo, a w Ostrzeszowie zagra O.S.T.R.

29 czerwca zarówno mieszkańcy Gminy Raszków, jaki przyjezdni będą mogli bawić się na corocznym Powitaniu Lata. Oprócz występów lokalnych talentów, będzie można posłuchać koncertu gwiazdy wieczoru – Małgorzaty Ostrowskiej, znanej między innymi z hitu „Szklana Pogoda” zespołu Lombard.

Z kolei 30 czerwca także w Raszkowie – gratka dla wszystkich fanów motocykli. Odbędzie się wtedy zjazd motocyklowy „Salve”.

Również 29 czerwca będzie można wpaść na 26. Dni Nowych Skalmierzyc. Coroczne święto miasta przyciąga tłumy mieszkańców i przyjezdnych z regionu. W tym roku Nowe Skalmierzyce odwiedzi zespół Wanda i Banda, a także Kamil Bednarek. 30 czerwca (niedziele) piknik rodzinny uświetni Mezo.

W najbliższą sobotę będzie się działo również w Ostrzeszowie. Tam gwiazdą Dni Ziemi Ostrzeszowskiej będzie znany wszystkim O.S.T.R. W tym samym miejscu odbędzie się także 14. Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi. Odbędą się liczne degustacje i konkursy kulinarne. Odsłonięte zostaną także kolejne tablice w jedynej w Polsce Alei Sław Kulinarnych.

Tym, którym jeszcze mało, mamy do zaproponowania Antonin w Rytmach Lata, który odbędzie się na terenie Ośrodka „Lido”. A tam, występy wokalne Gminnego i Ostrowskiego Centrum Kultury i koncerty takich zespołów jak Teren Prywatny, Garażowy Raj, The Hoof, Sachiel (zwycięzca programu Must be the Music), a także Claudi.

Wydarzenie jest charytatywne. Od godziny 10.00 do 14.00 będzie można oddać krew, czyli to, co w człowieku najcenniejsze. Od 10.00 do 14.00 będzie można wykonać test na wirusa HCV typu C, który wywołuje wirusowe zapalenie wątroby. Również od 10.00 aż do 18.00 odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Rejestrując się w bazie można pomóc komuś, kto szuka genetycznego bliźniaka. Taka osoba poszukiwana jest dla 11-letniej Zuzi, która cierpi na aplazję szpiku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. A w Raszkowie jak nie lewacki malarz Stanisław Brajer, to teraz KOD-owska wokalistka Małgorzata Ostrowska popierająca LGBT. Czy to wynika z ostrego skrętu burmistrza tego miłego miasteczka w lewo czy jest tylko niefrasobliwością?

 2. Witajcie w nowej bajce
  Z meczetem padniesz w walce
  W dąbrowach oraz kniejach będziemy chłostać geja
  Pomodlisz się sumiennie czternaście razy dziennie
  A potem katoliku nie wpuścisz Syryjczyków
  Eh zacznie się zabawa prezesa Jarosława
  A wtedy daje słowo oj będzie kolorowo
  Cóż tkwi mi solą w oku
  Ten obraz jest sprzed roku
  W przekładach nazbyt licznych był zbyt optymistyczny
  Przypuszczać się nie dało zniszczenia Trybunału
  Krystyna która krzyczy
  Inwazji Misiewiczy
  Najgorsze zaś kochani ze ledwie rok za nami
  Jak cud nam nie pomoże to będzie jeszcze gorzej 😀

 3. Co ma polityka do sztuki, jaką jest malarstwo, czy muzyka. Jeśli burmistrzowi jedni zarzucają prawość, a inni lewość, to chyba jest normalność.

 4. Placek Barczyk.to ty sobie zaproś pseudo księdza rydzyka i pisowskiego kabareciarza pietrzaka i miernota aktorska zelnika i zrób sobie swoje święto pisowskiej miernoty i dupowlaza jarka

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick