Zuzia ma 11 lat. Cierpi na ciężką chorobę krwi. Przeszczep jest jedyną szansą. Szukamy dawcy!

11
źródło: archiwum prywatne
Zuzia Ostój pod koniec maja miała wykonaną morfologię. Trafiła do szpitala z podejrzeniem białaczki. Po szczegółowych badaniach zdiagnozowano u niej aplazję szpiku. Została zakwalifikowana do jego przeszczepu. 11-latka pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego jest obecnie poddawana leczeniu i przebywa na oddziale transplantologii szpiku w Poznaniu. Poszukiwany jest dawca. Rodzina prosi o pomoc.

Aby Zuzia mogła żyć, potrzebny jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego. To jedyna szansa. Dlatego rodzice apelują o pomoc w uratowaniu ich jedynego dziecka. Zuzi można pomóc zwiększając prawdopodobieństwo znalezienia dawcy. „Prosimy ludzi dobrej woli, aby zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Być może ktoś z Was pomoże naszej kochanej córeczce lub innemu choremu” – apelują rodzice.

Jak można pomóc Zuzi? Wystarczy wejść na stronę www.dkms.pl/pl/zostan-dawca, zamówić pakiet rejestracyjny, pobrać próbkę, wypełnić formularz i wrzucić do skrzynki. To wszystko!

11-letnia Zuzia jest niezwykle energiczną i radosną dziewczynką. Właśnie ukończyła z wyróżnieniem V klasę szkoły podstawowej. Uwielbia wędkować z tatą. Wielokrotnie była nagradzana podczas zawodów. Z mamą najczęściej można ją było spotkać podczas rowerowych wycieczek. „Często pyta nas, czy wyzdrowieje. Czy wyjdzie z tej choroby” – mówią rodzice dziewczynki.

W pomoc Zuzi włączyła się także PROMAX, rozpowszechniają informację o poszukiwaniu dawcy szpiku. „Zawsze staramy się pomagać w waszych codziennych problemach, nie pomyśleliśmy jednak, że kiedyś role się odwrócą i to my będziemy potrzebowali waszej pomocy. Zuzia, 11-letnia córka jednego z naszych pracowników zachorowała na aplazję szpiku kostnego, w powrocie do zdrowia może pomóc jego przeszczep” – czytamy na ich fanpage’u.

Zawsze staramy się pomagać w waszych codziennych problemach, nie pomyśleliśmy jednak że kiedyś role się odwrócą i to my…

Opublikowany przez PROMAX – Telewizja Internet Telefon Środa, 19 czerwca 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Już jestem zarejestrowana jako dawca 🙂 i szczerze wam powiem że cieszę się że do tej pory nie znalazł się mój „bliźniak” bo widocznie jest to zdrowa osoba :). A rodzica i dziewczynce życzę wytrwałości i powodzenia napewno dawca się znajdzie 🙂

  2. Przy przeszczepie szpiku grupa krwi nie znaczenia.Dawcy będzie szukał pewnie Poltransplant i na pewno znajdzie.Przy dzisiejszym rozwoju medycyny przeszczepiają nawet przy niepełnej zgodności 8/10 może być lepiej przyjęte przez chorego niż 10/10.Przeszczep to dopiero początek leczenia.Dochodzenie do zdrowia po przeszczepie to dopiero wyzwanie dla chorego i rodziny.Życzę zdrowia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick