DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Znęcał się nad żoną i córką. Spędzi w areszcie najbliższe miesiące

44-letni mieszkaniec gminy Żerków w powiecie jarocińskim spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie, a grozi mu kara nawet do pięciu lat za kratkami. Mężczyzna od ponad dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i córką. W końcu kobieta poprosiła o pomoc policję.

Fot. KPP Jarocin

Pokrzywdzona zdecydowała się poinformować o tym fakcie policję po ponad dwóch latach znoszenia upokorzeń i wyzwisk, które mąż kierował pod adresem jej i córki. Kobieta poinformowała, że 44-latek coraz częściej wszczynał awantury domowe, wyzywał ją słowami wulgarnymi, ubliżał córce. Podczas awantur niejednokrotnie niszczył też sprzęty domowe. – Przez cały ten czas kobieta znosiła i ukrywała zachowanie partnera. Dopiero, w tym tygodniu, gdy wystraszona zachowaniem mężczyzny uciekła z mieszkania, zdecydowała się poinformować o wszystkim policję. Gdy policjanci dotarli na miejsce interwencji, mężczyzna był nadal agresywny, nie wykonywał poleceń interweniujących policjantów, a w pewnym momencie trzymając w dłoni nóż myśliwski, zaczął grozić im pozbawieniem życia. Agresor został ostatecznie obezwładniony i przewieziony do policyjnego aresztu – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Policja zebrała solidny materiał dowodowy, z którego jasno wynikało, że żona i córka mężczyzny od ponad dwóch lat były ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej ze strony 44-latka. Okazało się, że 44-latek groził pozbawieniem życia także rodzinie żony oraz znajomym córki. Ponadto podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania kryminalni znaleźli należącego do zatrzymanego środki odurzające. – Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał łącznie 6 zarzutów: za znęcanie się nad rodziną, gróźb karalnych w stosunku do czterech osób oraz posiadania środków odurzających – dodaje asp. sztab. Zaworska.

Decyzją sądu 44-latek został aresztowany na trzy miesiące i tam będzie czekał na rozprawę. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policjanci głośno apelują: Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz