Znana jest sytuacja pacjentek ostrowskiej ginekologii!

5
Część pacjentek została zwolniona do domu, ale niektóre z nich będą musiały przebywać jeszcze w izolacji domowej. Zakażone położne zostaną przewiezione do izolatorium i tam odbędą kwarantannę. Lada chwila Oddział Ginekologiczny ma wrócić do normalności. Dobrą informacją jest to, że wirus nie rozprzestrzenił się na pacjentki i ich pociechy, a zakażone wciąż pozostają jedynie trzy osoby z personelu medycznego.

O pojawieniu się wirusa na Oddziale Ginekologicznym ostrowskiego szpitala informowaliśmy 1 sierpnia. Patogen został wykryty u dwóch osób z personelu medycznego. Decyzją sanepidu oddział został zamknięty, a w środku przebywało łącznie 17 osób – 13 pacjentek i 4 osoby z personelu.

Od wszystkich pobrane zostały wymazy. Do dwóch zakażonych osób dołączyła trzecia, która również jest pracownikiem oddziału. Wymazy zostały przeprowadzone powtórnie i u pacjentek dały one wynik ujemny. Sytuacja powoli wraca do normalności. – 8 pacjentek wraz ze swoimi dziećmi wróciły do domu, są zdrowe. Były one na tyle odizolowane od zakażonego personelu, że nie było tu możliwości zachorowania. Co do kolejnych pięciu pacjentek są pewne wątpliwości. Zostały one zwolnione do domu, ale przebywają w kwarantannie domowej i zostaną od nich powtórnie pobrane wymazy – informuje Donata Otwiaska-Rak z ostrowskiego sanepidu.

Trzy zakażone zostały przewiezione do izolatorium i tam odbędą kwarantannę. Oddział zostanie całkowicie zdezynfekowany i wróci do normalnej pracy oraz przyjmowania pacjentów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 2
  6

  Pytanie – „ostrowski sanepid” czy „ostrowski Sanepid”? Moim zdaniem ta druga wersja. Ale cóż, każdy chce zarabiać pieniądze, mimo że nie ma wystarczającego przygotowania zawodowego.

 2. Moim zdaniem: sanepid. To nie jest nazwa, którą należy pisać wielką literą. Wielkimi literami należy zapisać pełną nazwę instytucji, czyli: Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.

 3. 2
  1

  Ewa Pieczyńska – PRZEPRASZAM, nie miałam racji czepiając się poprawności pisowni wyrazu „sanepid”. Mogłam sprawdzić przed napisaniem komentarza. Postaram się poprawić a przynajmniej nie komentować złośliwie i nie być „wredną”.

 4. 3
  2

  Nareszcie kobiety z dziećmi zostały wypuszczone z więzienia. Korona koroną, ale jaki jest stan psychiczny kobiet nikt nie pyta, trauma na całe życie

 5. Jak kobiety były odizolowane od zakażonego personelu??? Personel chodził wśród pacjentek bez maseczek i gdzie tu odizolowanie??? A na kolejny dzień oddział został zamknięty.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick