SARS-CoV-2 na Oddziale Ginekologicznym w Ostrowie

17
Wirus SARS-CoV-2 zaatakował kolejny oddział ostrowskiego szpitala. Patogen został wykryty u dwóch osób z personelu medycznego na Oddziale Ginekologicznym. Jego działalność została zawieszona. W środku znajduje się 13 pacjentek oraz 4 osoby z personelu medycznego. Dyrekcja informuje, że Oddział Położniczy oraz blok porodowy funkcjonują bez zakłóceń.

Komunikat dyrekcji ostrowskiego szpitala:

W dniu 01.08. 2020 decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego została czasowo zawieszona działalność Oddziału Ginekologicznego ZZOZ Ostrów Wlkp. Powodem tej decyzji jest stwierdzenie dodatnich wyników testów w kierunku wirusa SARS-Cov-2 u dwóch osób z personelu tego Oddziału. Aktualnie przebywa w nim 13 pacjentek oraz 4 osoby personelu medycznego. Od wszystkich osób, które miały kontakt z zarażonymi pracownikami pobrane zostały wymazy do badan. Oddział Położniczy oraz blok porodowy funkcjonują bez zakłóceń.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. 14
  26

  W ciągu 5 miesięcy zmarło w Polsce wskutek tej niby-epidemii ok. 1700 osób. DZIENNIE z różnych przyczyn w Polsce umiera od 1100 do 1200 osób. Ilości zachorowań i zgonów w Polsce są NIEZMIENNE od wielu lat (wystarczy przejrzeć statystyki na stronie Państwowego Zakładu Higieny!) – tak jest i w tym roku… Ale nam wmawiają, że mamy pandemię! Wprowadzono absurdalne nakazy i zakazy (np. zakaz wstępu do lasów czy parków) oraz obowiązek noszenia idiotycznych maseczek. Ludzie! Obudźcie się, bo niebawem ockniecie się w łagrach!!!

 2. 27
  5

  Personel szpitalny jest narażony szczególnie,współczuję bardzo tym osobom bo zarażają się od pacjentów i na pewno boją się każdego dnia wracać do domu,do bliskich.Byłam z dzieckiem w laboratorium ,widziałam panie które od rana w maseczkach,rękawiczkach,w upale i duchocie przez kilka godzin bez zdejmowania maseczek pracowały.Ja włożyłam maseczkę na czas rejestracji i pobrania krwi i było mi duszno.Widziałam na korytarzu szpitalnej przychodni ludzi lekceważących obowiązek noszenia maseczek,chcemy żyć ….dajmy żyć innym.

  • 1
   1

   Przecież tam są kobiety w ciąży w jakim strachu muszą być o siebie i dziecko , tak to jest jak personel ma prace w różnych miejscach a tym bardziej że tyle się o tym mòwi powinni się zgłosić do punktu pobrań który jest pod szpitalem chociażby dla siebie i a tym bardziej że idzie do pracy szpitalu .

  • 1
   1

   Przecież tam są kobiety w ciąży w jakim strachu muszą być o siebie i dziecko , tak to jest jak personel ma prace w różnych miejscach a tym bardziej że tyle się o tym mòwi powinni się zgłosić do punktu pobrań który jest pod szpitalem chociażby dla siebie i a tym bardziej że idzie do pracy szpitalu .

 3. 6
  3

  Czy zakażenia nie wynikają czasem z uroczystego otwarcia ginekologii po remoncie? Bo dlaczego dyrekcja Szpitala zaprasza oficjeli i organizuje oficjalnie otwarcie w czasie pandemii. Szkoda słów.

 4. 4
  3

  Droga pani Julio to co się dzieje jest niewiarygodne ale pacjenci leżą w szpitalu i mają zakaz wychodzenia z pokoju a pielęgniarki i lekarze wracają po pracy do domu mają kontakt z rodziną idąc na zakupy z obcymi ludźmi i nie wiemy kto jest chory a kto nie i teraz czy aby na pewno zarażają pacjenci czy może pracownicy?

  • 4
   1

   czyli, jak rozumiem, sugeruje pani, by pracownicy medyczni zostali skoszarowani na pół roku czy rok w szpitalu, bez możliwości wyjścia i kontaktu ze światem zewnętrznym, w tym z rodziną??.

 5. 2
  1

  Szkoda, że o tym fakcie nie pounformowano pacjentki, która zgodnie z wyznaczonym terminem zgłosiła się na zabieg, dopiero gdy się ” odbiła” od drzwi oddziału ( na teren szpitala została wpuszczona!) ktoś z personelu udzielił informacji, że zamknięto oddział, dla mnie to beztroskie potraktowanie chorej.

 6. 2
  3

  Ciekawe ile osób jeszcze będzie zarażonych.Bo te osoby zarażone miały wcześniej kontakt z innymi ludzmi .Innymi pielęgniarkami czy lekarzami. To wyjdzie za chwilę..

 7. Tak jak na Wolicy zrobiono z personelem byli skoszarowano i dzięki temu dziś cieszą się z rodziną ,zdrowi i na zasłużonych urlopach ,po za tym przed szpitalem jest punkt pobrań czy nie można aby zanim wejdą do pracy przbadaja się i wtedy by było wiadomo co się ma robić i dla siebie i innych.dla Z.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick