Żłobek w Gorzycach Wielkich za 2,5 mln zł. Gmina dostała pełne dofinansowanie

5
Fot. facebook.com/gminaostrowwielkopolski
W Gorzycach Wielkich powstanie żłobek na 77 dzieci. Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała ponad 2,5 mln zł dofinansowania na jego budowę.

Gmina Ostrów Wielkopolski wnioskowała o 2,5 mln zł ze wsparcia z programu „Maluch+”. I otrzymała dokładnie tyle, o ile zabiegała. – To najwyższe dofinansowanie wśród wielkopolskich samorządów ubiegających się o wsparcie finansowe. Pieniądze te w całości pozwolą sfinansować budowę żłobka – informuje Anna Woźnica z biura prasowego Urzędu Gminy w Ostrowie Wielkopolskim. Promesę dofinansowania wręczali dziś wspólnie w Poznaniu Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

CZYTAJ: Benedykt Kunicki już z „bluesowym oscarem”! Statuetkę odebrał w amerykańskim Memphis

Żłobek powstanie w Gorzycach Wielkich w sąsiedztwie istniejącego przedszkola. Będzie przeznaczony dla 77 dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. – Budowę żłobka rozpoczynamy już wiosną. Budynek będzie gotowy do grudnia 2020 roku, a rozpocznie funkcjonować w styczniu przyszłego roku. Przed nami zatem ogromne wyzwanie inwestycyjne. W połowie lutego będzie już gotowy program funkcjonalno-użytkowy, dzięki któremu będzie możliwe ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie żłobka – informuje Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

Samorząd ubiega się jeszcze w ramach budowy żłobka o środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Chodzi o ponad 4 mln zł. – Pieniądze te zabezpieczałyby nam funkcjonowanie żłobka przez najbliższe dwa lata – przyznaje Anna Woźnica.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Gratuluję, a Gmina Przygodzice ??! my mamy średniowiecze. żłobków brak, a przedszkola czynne od 8.30 do 13.30 . Masakra!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick