Benedykt Kunicki już z „bluesowym oscarem”! Statuetkę odebrał w amerykańskim Memphis

3
Fot. Facebook.com/Prezydent Beata Klimek
Nagrodę Keeping the Blues Alive Award chciałby otrzymać każdy, kto choć trochę związany jest ze światem tego gatunku muzycznego. Wielki zaszczyt spotkał Benedykta Kunickiego, który jako twórca festiwalu Jimiway Blues Festival, został doceniony przez amerykańskich znawców muzyki i świata bluesowego. Kunicki wrócił już do kraju z wyjątkową statuetką.

Wieści o przyznaniu nagrody Kunickiemu nadeszły ze Stanów w listopadzie ubiegłego roku. Został on doceniony jako twórca i dyrektor Jimiway Blues Festival, który w Ostrowie Wielkopolskim jest organizowany od 25 lat. – W Ameryce znają nas lepiej niż w Polsce. Codziennie mam oferty od amerykańskich zespołów, które chciałyby wystąpić w Ostrowie Wielkopolskim i również muzycznych dziennikarzy, którzy chcą przyjechać. To wielki splendor dla mnie, mojego syna, dla współpracowników, członków stowarzyszenia i oczywiście dla Ostrowa Wielkopolskiego – mówił Benedykt Kunicki.

CZYTAJ: Bluesowy oscar dla Jimiwaya

Benedykt Kunicki odebrał już nagrodę. Do USA poleciał wraz z synem Oskarem. W amerykańskim Memphis razem z nim odebrało ją osiem osób, m.in. Peter Astrup z Danii, dr Rob Bowman z Kanady, dr Janice Johnston z Arizony i Kathleen Lawton z Kalifornii.

Dobrymi informacjami podzieliła się także Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. „Zazwyczaj nagrody nie można zdobyć za dokonania jednego roku, ale jest ona uhonorowaniem dla wieloletniej pracy. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że w przypadku Benka to zasłużona nagroda, bo o ostrowskim „Jimiwayu” mówi się z uznaniem na całym świecie. Benedykcie Kunicki, gratuluję i dziękuję za pracę na rzecz ostrowskiej kultury! Jestem bardzo dumna, że takie wyjątkowe wyróżnienie trafia do naszego miasta!” – napisała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Co to był za weekend! W Memphis w USA Benek Kunicki odebrał nagrodę "Keeping the Blues Alive", która zwana jest…

Opublikowany przez Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek Poniedziałek, 3 lutego 2020

Jimiway Blues Festival to wydarzenie, które liczy sobie już 25 lat. Od samego początku odbywa się w Ostrowie Wielkopolskim i ściąga do miasta fanów i artystów bluesowych nie tylko z Polski, ale też z Europy czy świata. Podczas festiwalu można posłuchać czołowych przedstawicieli muzycznych tego gatunku rodem z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Czech i Polski.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Ta nagroda po prostu mu się należała,jakby to nie brzmiało bezwzględnie na tą nagrodę zasłużył.Prawdziwy pasjonat i do tego świetny organizator.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick