DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Benedykt Kunicki już z "bluesowym oscarem"! Statuetkę odebrał w amerykańskim Memphis

Wieści o przyznaniu nagrody Kunickiemu nadeszły ze Stanów w listopadzie ubiegłego roku. Został on doceniony jako twórca i dyrektor Jimiway Blues Festival, który w Ostrowie Wielkopolskim jest organizowany od 25 lat. – W Ameryce znają nas lepiej niż w Polsce. Codziennie mam oferty od amerykańskich zespołów, które chciałyby wystąpić w Ostrowie Wielkopolskim i również muzycznych dziennikarzy, którzy chcą przyjechać. To wielki splendor dla mnie, mojego syna, dla współpracowników, członków stowarzyszenia i oczywiście dla Ostrowa Wielkopolskiego – mówił Benedykt Kunicki.

CZYTAJ: Bluesowy oscar dla Jimiwaya

Benedykt Kunicki odebrał już nagrodę. Do USA poleciał wraz z synem Oskarem. W amerykańskim Memphis razem z nim odebrało ją osiem osób, m.in. Peter Astrup z Danii, dr Rob Bowman z Kanady, dr Janice Johnston z Arizony i Kathleen Lawton z Kalifornii.

Dobrymi informacjami podzieliła się także Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. „Zazwyczaj nagrody nie można zdobyć za dokonania jednego roku, ale jest ona uhonorowaniem dla wieloletniej pracy. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że w przypadku Benka to zasłużona nagroda, bo o ostrowskim „Jimiwayu” mówi się z uznaniem na całym świecie. Benedykcie Kunicki, gratuluję i dziękuję za pracę na rzecz ostrowskiej kultury! Jestem bardzo dumna, że takie wyjątkowe wyróżnienie trafia do naszego miasta!” – napisała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

https://www.facebook.com/prezydent.beata.klimek/photos/a.100645190269695/1053930621607809/?type=3&theater

Jimiway Blues Festival to wydarzenie, które liczy sobie już 25 lat. Od samego początku odbywa się w Ostrowie Wielkopolskim i ściąga do miasta fanów i artystów bluesowych nie tylko z Polski, ale też z Europy czy świata. Podczas festiwalu można posłuchać czołowych przedstawicieli muzycznych tego gatunku rodem z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Czech i Polski.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • 6
  67

  poniedziałek, 3 lutego, 2020

  Brawo!

  Odpowiedz
 • P
  po

  poniedziałek, 3 lutego, 2020

  Ta nagroda po prostu mu się należała,jakby to nie brzmiało bezwzględnie na tą nagrodę zasłużył.Prawdziwy pasjonat i do tego świetny organizator.

  Odpowiedz
 • BP
  Bluesowy podzeracz

  wtorek, 4 lutego, 2020

  Nagroda za pyszny bigos 🙂

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz