Zimowy „Miejski”. Żużlowcy czekają na wiosnę!

5
Zaglądamy na Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie za miesiąc treningi na torze mają rozpocząć żużlowcy TŻ Ostrovia. Ale czy tak się stanie? Jak co roku, karty rozdaje pogoda, która w ostatnich dniach się załamała.

Grudzień i styczeń należały do stosunkowo ciepłych miesięcy. Nagle przyszedł luty, który nie dość że przymroził, to jeszcze pokrył cały stadion miejski śniegiem. Co prawda biały kolor genialnie wpisuje się w barwy ostrowskich klubów, jednak ze śniegiem nie jest po drodze działaczom i trenerowi Towarzystwa Żużlowego Ostrovia. Pierwsze przedsezonowe jazdy na torze zaplanowano na początek marca. Czasu pozornie jest sporo. Nie w sytuacji, kiedy sam obiekt wymaga wielu prac. Wielką zagadką jest nawierzchnia, której dosypano pod koniec 2018 roku.

Niezbędna jest także wymiana band kinetycznych oraz drewnianych okalających cały tor na miejskim. Wszystko musi być wykonane do końca lutego.

Czas nagli, bo sezon żużlowy w Polsce rusza w ostatni weekend marca. Wcześniej trzeba odjechać mecze sparingowe, a na pewno jeden najważniejszy – „Supermecz” z drużynowym mistrzem Polski – Fogo Unią Leszno.

Mistrzostwa Polski Par Klubowy organizowane w Ostrowie Wielkopolskim będą już trzeci raz z rzędu. To tylko potwierdza wysoki poziom organizacyjny klubu. Te zawody w 11 maja. W marcu natomiast, obok super meczu jeszcze treningi punktowane z ekstraligowymi zespołami z Torunia i Wrocławia.

Walka o ligowe punkty rozpocznie się 30 lub 31 marca. Ostrovia zacznie od meczu wyjazdowego w Łodzi. Tydzień później spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim ze Startem Gniezno.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. a czy tych band nie robiła czasem firma byłego „prezesa”? jaka jest żywotność takich band? jaki okres gwarancji mają takie bandy? może by tak w ramach gwarancji coś dobrego by dla ostrowskiego żużla zrobił?

    • Kościół to jakaś twoja obsesja? Czy B. mówił tylko o tym, czy program zawierał inne sprawy? Pozostaje pytanie, czy jest coś, czego B. nie obiecał?

  2. Jak to jest że niby kompleksowo remontowany jest stadion a co kawałek inny rodzaj siedzeń jest montowany… tak trudno zrobić takie same żeby to jakoś wyglądało?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick