DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Prowokacja oraz zamach na życie i zdrowie kobiet". Senatorki i senatorzy KO wydali oświadczenie

Kontrowersje wokół orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie zmniejszają się, mimo upływu kolejnych dni od posiedzenia TK. Fala protestów na ulicach polskich miast oraz pikiety Polaków mieszkających poza granicami kraju przybierają na sile.

Politycy także nie pozostają obojętni i co chwila zabierają głos w tej sprawie. Oświadczenie wystosowali także przedstawiciele Izby Wyższej polskiego parlamentu, a dokładnie senatorki i senatorowie Koalicji Obywatelskiej, którzy wyrazili zdanie na temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i podpisali się pod nim. Wśród sygnatariuszy są m.in. senatorowie z naszego regionu: Ewa Matecka i Janusz Pęcherz.

>> Tak wyglądał poniedziałkowy protest w Ostrowie! Obejrzyj relację wideo!

W oświadczeniu czytamy m.in.: „Wydanie takiego orzeczenia w dobie szalejącej pandemii koronawirusa należy traktować jako prowokację oraz zamach na życie i zdrowie Polek i Polaków, którzy w obronie praw kobiet demonstrują od kilku dni na ulicach całego kraju. To także próba odwrócenia uwagi od nieudolności rządu, który nie radzi sobie w walce z pandemią”.

Na środę zapowiedziano kolejną falę protestów. Mają one wyglądać jednak nieco inaczej. Kobiety oburzone orzeczeniem TK skrzykują się, aby tego dnia nie iść do pracy, szkoły, na uczelnie i wziąć udział w pikietach, jak to miało miejsce w ostatnich dniach.

Oświadczenie senatorek i senatorów Koalicji Obywatelskiej

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • J
    jarock

    wtorek, 27 października, 2020

    Art. 38 Konstytucji i preambuła Konwencji Praw Dziecka.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz