DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zerwane dachy, powalone drzewa, zalane ulice. Rośnie bilans niżu Julia [WIDEO]

Niemal we wszystkich powiatach na terenie południowej Wielkopolski interweniowali w niedzielę strażacy. To pokłosie przechodzącego nad polską wiru niżowego Julia, który przetacza się także nad południową Wielkopolską. Najwięcej interwencji odnotowują strażacy z powiatu kępińskiego, ale nie brakuje też zdarzeń w Ostrowie Wielkopolskim czy Ostrzeszowie.

Zalana Reymonta

Nad Ostrowem Wielkopolskim w godzinach wieczornych przeszły ulewa oraz burza. Na szczęście nie wyrządziły większych szkód. – Do godziny 20.15 otrzymaliśmy trzy zgłoszenia. Dwa związane z odpompowaniem wody w Ostrowie Wielkopolskim i Nowych Skalmierzycach. Strażacy jadą także do Pawłowa, gdzie uszkodzone zostało drzewo. Nie są to poważne zgłoszenia, sytuacja wygląda na razie spokojnie – informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Ulica Reymonta w Ostrowie została zalana. Wideo, które to obrazuje, przesłał nasz Czytelnik.

CZYTAJ: Uderzyli osobówką w drzewo na granicy powiatów. Nie żyją dwie osoby

Bardzo spokojnie jest też póki co na terenie powiatu pleszewskiego. – Nie mieliśmy żadnego zgłoszenia – mówi dyżurny PSP w Pleszewie. Podobnie sytuacja wygląda w Krotoszynie. – Mieliśmy jedno wezwanie związane z odpompowaniem wody. Poza tym w naszym regionie spokojnie – wyjaśnia portalowi wlkp24.info dyżurny PSP w Krotoszynie.

CZYTAJ: Ania chce pokonać nowotwór. Jej organizm zaatakowały przerzuty. Potrzebne jest 50 tys. zł

Jedno zdarzenie odnotowano także w Jarocinie. Przy ul. Wrocławskiej wiatr zerwał fragment opierzenia z dachu kościoła Św. Jerzego. Strażacy zostali wezwani na miejsce ok. godz. 15.00. Od tamtej pory nie mieli żadnych interwencji związanych z załamaniem pogody.

Zerwany dach

W powiecie ostrzeszowskim do tej pory odnotowano trzy zdarzenia. W miejscowości Wrzosy (gmina Doruchów) wiatr częściowo zerwał dach z budynku inwentarskiego. Uszkodzony fragment miał powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Nikt nie ucierpiał. Trzy zastępy straży pożarnej zabezpieczają budynek.

W Mąkoszycach na drodze wojewódzkiej nr 449 przejazd blokowało pochylone drzewo. Na miejsce wysłano zastęp OSP, aby usunął zagrożenie.

Kolejny wyjazd na terenie tego powiatu dotyczył miejscowości Turze (DK11). Na granicy powiatów ostrzeszowskiego i kępińskiego przewróciło się drzewo całkowicie blokując drogę. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży. – W tej chwili mogę powiedzieć, że ruch został udrożniony – mówi dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrzeszowie.

CZYTAJ: Ponad 5 ton karmy zebrano podczas X turnieju OLPNA Zwierzakom!

Najwięcej interwencji w Kępnie

W powiecie kępińskim odnotowano do tej pory kilkanaście zdarzeń, ale ich liczba cały czas rośnie. Wśród najpoważniejszych interwencji są te dotyczące uszkodzonych bądź zerwanych dachów z budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Zdjęcie, wideo: Czytelnicy wlkp24.info

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz