Zebrali ponad 390 proc. potrzebnej kwoty. Ruszyli na pomoc Samosiołom

1
Nie 8 tys. zł, a ponad 31 tys. zł zebrano w trakcie internetowej zbiórki na rzecz Samosiołów, a więc mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej. Krystian Machnik wraz z kolegami w środę spakowali land rovera i wyruszyli w podróż do Czarnobyla, aby pomóc potrzebującym mieszkańcom tego terenu.

Spakowali terenówkę i odjechali w kierunku Czarnobyla. Krystian Machnik z kolegami po raz kolejny jedzie pomóc Samosiołom. Zima to nie jest najlepszy czas dla osób starszych i schorowanych, które w dodatku na co dzień nie mają do kogo odezwać. Stąd pomysł przeprowadzenia akcji zbierania pieniędzy na pomoc „Ostatnim ludziom Czarnobyla”, a więc mieszkańcom Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej.

O internetowej zbiórce informowaliśmy na wlkp24.info pod koniec ubiegłego roku. Zebrano w niej kwotę o 390 proc. wyższą od zakładanej. Organizatorzy zbiórki chcieli zebrać 8 tys. zł, ale internauci okazali się zdecydowanie bardziej hojni, przekazując na pomoc Samosiołom aż 31 260 zł. „Jedziemy zatem na 6-dniowy pobyt w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej w ramach którego mamy zamiar odwiedzić wszystkich Samosiołów zamieszkujących opuszczone wioski oraz dodatkowo w mieście Poliske i najbardziej potrzebujących w mieście Czarnobyl. Za nasz środek transportu tradycyjnie będzie służył żółty Land Rover Defender z logiem Napromieniowani.pl na drzwiach, który umożliwi nam dotarcie do każdej chaty w trudnych, zimowych warunkach” – mówią Krystian Machnik, Amadeusz Kocan, Maciej Bogaczyk i Marek Baryshevskyi, którzy biorą udział w wyprawie.

ZOBACZ TEŻ: Krystian Machnik – odkrywa, poszukuje, niczego się nie boi

Z oficjalnych danych wynika, że Samosiołów jest ok. 120, ale zdaniem Krystiana Machnika jest ich ok. 40. Każdy z nich wymaga innego rodzaju pomocy. Dlatego uczestnicy wyjazdu są gotowi na wszystko. To nie tylko paczki żywnościowe czy pomoc rzeczowa, ale także wsparcie w porąbaniu drewna. Stąd wśród bagażów siekiery i piła łańcuchowa.

Krystian Machnik wraz z kolegami byli w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej ok. 100 razy, więc doskonale znają ten teren i potrzeby mieszkańców.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick