Zduny. Miejski monitoring już działa

2
18 stycznia w Urzędzie Miejskim w Zdunach miała miejsce prezentacja i uruchomienie testowanego od grudnia monitoringu miejskiego w mieście.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Zdunach z burmistrzem Tomaszem Chudym i zastępcą Miłoszem Zwierzykiem.

Monitoring jest wyposażony w najnowocześniejszy system w powiecie krotoszyńskim i daje policjantom, którzy będą z monitoringu korzystać, wiele pożytecznych możliwości.

Uważam, że Zduny stały się dzisiaj bezpieczniejszym miastem. A z tego co słyszę, z tego jakie są zamiary Samorządu, wnioskuję, że w przyszłości będzie jednym z najbezpieczniejszych miast – powiedział podczas inauguracji monitringu komendant powiatowy Policji w Krotoszynie, Mariusz Jaśniak.

Zamiary samorządu to pokrycie monitoringiem większości obszaru miasta. W pierwszej kolejności kamery zaczną obserwować te tereny, gdzie dochodzi do aktów wandalizmu czy niebezpiecznych zdarzeń.

O monitoringu wizyjnym w Zdunach rozmawiano od 2016 r. Od tej pory dokonano rozeznania terenu, podjęto decyzję co do lokalizacji kamer i wyboru systemu komputerowego. Budowę monitoringu wsparł ubezpieczyciel Gminy Zduny. Monitoring pomoże również w uzyskiwaniu odszkodowań i innych przypadkach losowych.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick