Zbudują przedszkole w Topoli Małej za 2,5 mln zł [ZDJĘCIA]

2
Fot. UG Ostrów Wlkp.
2,5 mln zł ma kosztować nowoczesne przedszkole, które powstanie w Topoli Małej. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Budynek ma zostać oddany do końca lipca 2020 roku.

Przedszkole dla 75 dzieci o powierzchni 800 metrów kwadratowych z zapleczem kuchennym toaletą z prysznicem przy każdej sali, toaletą dla niepełnosprawnych, szatnią, podręcznym magazynem, wózkownią, kotłownią, zapleczem magazynowym, wiatrołapem, archiwum, pomieszczeniami gospodarczymi i kuchennymi powstanie w Topoli Małej. Inwestycja ma kosztować 2,5 mln zł. Właśnie rozstrzygnięto przetarg i podpisano umowę z wykonawcą.

Zgłosiło się 12 firm, które złożyły oferty. Najkorzystniejszą z nich przedstawiła firma Budomax, która „poza ceną, spełniła także wszelkie oczekiwania i obwarowania budowlane związane z inwestycją”. Dzięki temu zdobyła maksymalną liczbę punktów.

W czwartek podpisano umowę z wykonawcą. – Reforma systemu oświaty spowodowała, że musimy inwestować w wiele obiektów oświatowych. Do szkół wróciły siódme i ósme klasy, potrzebne są więc dodatkowe sale lekcyjne. Taką sytuację mamy m.in. w Topoli Małej. Musieliśmy więc podjąć decyzję albo o rozbudowie szkoły, albo o budowie nowego przedszkola. Łatwiejsze i prostsze do wykonania wydaje się to drugie rozwiązanie. Inwestycja nie będzie komplikować pracy szkoły – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

 

 

W ramach inwestycji zostanie wybudowany także łącznik

Inwestycja kosztować będzie ponad 2,5 mln złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. Nowoczesny obiekt powstanie tuż obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Przedszkole będzie to jednokondygnacyjne, 3-oddziałowe dla 75 dzieci, z zapleczem kuchennym. Przy każdej sali będzie toaleta z prysznicem, szatnią, podręcznym magazynem. W budynku będzie wiatrołap, toaleta dla niepełnosprawnych, wózkownia, kotłownia, zaplecze magazynowe, archiwum, pomieszczenia gospodarcze oraz zaplecze kuchenne. W sumie przedszkole liczyć będzie prawie 800 metrów kw. W ramach inwestycji wybudowany zostanie specjalny łącznik, który połączy nowy obiekt ze szkołą.

Zainteresowanie inwestycją w Topoli Małej było spore. Wpłynęło 12 ofert. Najdroższa z nich wynosiła ponad 3 miliony 600 tysięcy złotych. Najniższą kwotę (ponad 2 mln 555 tys. złotych) zaoferowała ostrowska firma Budomax, która poza ceną, spełniła także wszelkie oczekiwania i obwarowania budowlane związane z inwestycją. Zdobyła maksymalną liczbę punktów i wygrała przetarg.

W tej chwili w przedszkolu w Topoli Małej uczy się 67 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Wychowują się one w trzech niewielkich salach, a do dyspozycji mają jedną toaletę. – Budowa nowego przedszkola poprawi warunki nie tylko lokalowe, ale przede wszystkim polepszy się komfort do nauki i zabawy. Najmłodsi zyskają nowoczesne, przestronne i jasne sale zabaw z odpowiednim zapleczem. Szkoła natomiast po przeprowadzce przedszkola zyska dwie sale lekcyjne i jedną salę na zajęcia indywidualne – podkreśla Grażyna Bąk, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Topoli Małej.

Budowa ma potrwać maksymalnie do końca lipca 2020 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Najtanszy wykonawca i znow.wielki bubel naszego wojta. A mozna bylo zrobic cztery oddziały i żłobek. Ale poco? Lepiej budować szajs i się nim chwalić niż naprawdę poprawić jakość nauczania w odpowiednich budynkach

  2. Powinno byc że ze zgłoszonych ofert na przetagi „wyrzuca” sie najtanszą i najdrozszą. A reszte rozpatruje szczegółowo :)))

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick