Zatrzymał pijanego kierowcę. Zapobiegł tragedii?

1
Pan Michał z Ostrowa Wielkopolskiego nie spodziewał się, że wyjeżdżając dziś na ulice swoim samochodem, być może zapobiegnie tragedii. Jadąc ulicą Agrestową zauważył, że pojazd przed nim wykonuje dziwne manewry. Jego pierwszym podejrzeniem było, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Niestety, miał rację.

Dziś popołudniu jeden z mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, pan Michał zauważył, że jadący przed nim pojazd wykonuje niekontrolowane manewry. Jego pierwsza myśl: „Jest pijany”. Niestety potwierdziły się przypuszczenia czujnego kierowcy. Pojechał trasą, którą jechał podejrzany pojazd, wykonał zdjęcia telefonem komórkowym, zadzwonił na policję i wezwał patrol. Funkcjonariusze pojawili się po niespełna 20 minutach.

Okazało się, że kierowca dostawczego pojazdu spożywał alkohol. Jak twierdzi świadek, zaraz po opuszczeniu kabiny zataczał się i niewyraźnie mówił, ale nie był agresywny i czekał na przyjazd policjantów. Miał w wydychanym powietrzu około 1,5 promila.

Policjanci pogratulowali panu Michałowi za czujną postawę i reakcję godną pochwały. Jego relacja w krótkim materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick