Zamiast pogrzebowego wieńca przekażą pieniądze na fundację

2
Fot. Fanpage Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego
Zamiast kupować wieniec na pogrzeb Wandy Wiłkomirskiej, Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego przekaże pieniądze na Fundację Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, w którym zmarła związana z Kaliszem artystka.

W niecodzienny sposób przedstawiciele Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego chcą pożegnać Wandę Wiłkomirską, zmarłą niedawno członkinię stowarzyszenia, a także artystkę związaną z Kaliszem.

Z wielkim smutkiem żegnamy znakomitą solistkę Wandę Wiłkomirską, związaną z Międzynarodowymi Konkursami Skrzypcowymi im. Henryka Wieniawskiego, legendarną postać polskiej kultury muzycznej, ale także wspaniałego człowieka i przyjaciela, Honorowego Członka Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego. Wieniawszczycy

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Nekrolog o takiej treści chcieli zamieścić na łamach jednego z ogólnopolskich dzienników przedstawiciele towarzystwa. Po namyśle zdecydowali jednak, że pieniądze, które musieliby przeznaczyć na ten cel, spożytkują w zupełnie inny sposób. Jak piszą na fanpage’u towarzystwa muzycznego, przekażą je „na coś bardziej pożytecznego”. „Ponieważ śp. Wanda Wiłkomirska zmarła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, przekażemy fundusze przeznaczone na tę publikację na działalność Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich – w podzięce za wielkiego serca opiekę, którą otoczyła artystkę w jesieni jej życia”.

Pomysłodawcy akcji nie poprzestają na tym i zachęcają innych, by wsparli inicjatywę. „Gdybyście zdecydowali się do nas dołączyć, dopiszcie w przelewie: 
„Zamiast kwiatka dla Pani Profesor Wandy Wiłkomirskiej”. Drobne wpłaty więcej przecież przyniosą uśmiechów, niż piękne acz nietrwałe kwiaty…”.

Szczegóły dotyczące wpłat na konto można znaleźć na fanpage’u Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Za życia nie doceniona w Polsce i nawet po śmierci ten ostatni raz na wszystko szkoda dla niej jakby to były tysiące. Ile tak naprawde kosztuje mały wieniec lub palma, nekrolog??? To nie są tysiące a jeśli naprawde chcecie pomóc, to wystarczy zorganizowac zbiórkę na rzecz domu w Skolimowie a nie robic tego przy okazji i kosztem pogrzebu tak wspaniałej artystki a przede wszystkim niesamowitego człowieka jakim była Pani Wanda. Poza tym… czy towarzystwo skłąda się z jednej osoby? wspólnymi siłami można wszystko, każdy po kilka złotych i reszty nie trzeba już tłumaczyć..

  2. Ja dokonam wpłaty, ponieważ nie mogę przyjechać by wziąć udział w pogrzebie. Wielka skrzypaczka rozsławiała Polskę na świecie, a teraz jakoś cicho w mediach. Brytyjski ślub ważniejszy. Co za czasy okrutne!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick