Zaległe rachunki na raty i brak odsetek. Pakiet pomocowy z OZC

2
Fot. OZC Ostrów Wlkp.
Budżety w wielu gospodarstwach domowych zostały uszczuplone. Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią koronawirusa może być dla wielu dotkliwy, a stosy nieopłaconych rachunków prawdopodobnie w wielu domach rosną. Ostrowski Zakład Ciepłowniczy dla wszystkich osób borykających się z finansowymi problemami przygotował pakiet pomocowy. Można starać się m.in. o rozłożenie zaległych opłat na raty.

W ramach pakietu pomocowego Ostrowski Zakład Ciepłowniczy jest w stanie indywidualnie podejść do każdego klienta i zaoferować wsparcie w uregulowaniu zaległości. – Wprowadzamy ulgi dotyczące odsetek. Wszyscy przyłączeni do naszej sieci mieszkańcy nie będą mieć naliczanych odsetek do zaległych faktur za miesiące: marzec, kwiecień, maj – mówi prezes OZC Mariusz Bolach. To rozwiązanie wprowadzone “z automatu”. Ale są też dodatkowe możliwości. Można wnioskować o rozłożenie na raty płatności rachunków dla osób w ciężkiej sytuacji, gdzie jedna lub dwie osoby straciły dochód lub o rozłożenie na raty płatności rachunków dla osób, które straciły 50% dochodu przez pandemię COVID-19. – Forma wnioskowania jest uproszczona, na naszej stronie opublikujemy specjalne oświadczenie, w którym będzie trzeba zadeklarować, jakie straty dana osoba poniosła w związku z kryzysem. Każdy klient, który zgłosi się do nas do spółki, zostanie potraktowany indywidualnie – wyjaśnia Szymon Jaworski z Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Trzeba dokonać kilku formalności, ale szczegółowo wszystko wyjaśniać będą pracownicy spółki ciepłowniczej po wcześniejszym kontakcie.

Kontaktować się należy telefonicznie z Biurem Obsługi Klienta OZC pod numerami (62) 735 86 10, (62) 735 86 09, 882 353 378 lub mailowo pod adresem bok@ozcsa.pl.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick