Zadał jej co najmniej 20 ciosów nożem. Zabójca z Krotoszyna skazany przez sąd

0
57-latek z Krotoszyna został skazany na 15 lat więzienia za zabójstwo swojej partnerki. Do zbrodni doszło w marcu tego roku. Mężczyzna nie chciał, by ta od niego odeszła. W efekcie zadał jej co najmniej 20 ciosów nożem.

Zbrodnia miała miejsce 5 marca tego roku w Krotoszynie. Na miejscu zginęła 49-letnia kobieta, a sprawcę złapano po policyjnym pościgu. W toku śledztwa, prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. – Bezpośrednim motywem działania podejrzanego była zazdrość na tle zaprzestania związku pokrzywdzonej ze sprawcą. Ustalono, że 5 marca mężczyzna pozostawał w pracy. Po powrocie, z uwagi na to, że zamieszkiwali oni w jednym budynku, ale dwóch różnych pomieszczeniach, udał się do pokoju, w którym przebywała pokrzywdzona, pozorując, że ma ona odebrać telefon z Ukrainy. Gdy kobieta wyszła, zaczął z nią awanturę, w trakcie której zaczął ją szarpać, a następnie zadał jej co najmniej 20 uderzeń nożem w okolice klatki piersiowej – informował wtedy Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ W TEMACIE ZABÓJSTWA W KROTOSZYNIE: 

W piątek zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd w Kaliszu skazali oskarżonego na karę 15 lat pozbawienia wolności. – Prokuratura wnioskowała o karę 25 lat pozbawienia wolności, a obrona o dolne granice kary, czyli ośmiu lat więzienia – powiedziała rzecznik Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo jeszcze, czy obrona lub prokuratura będą składać apelację w tej sprawie.

Wyrok w podobnej sprawie zapadł w czwartek. Do tego zabójstwa doszło w Nowych Skalmierzycach, w listopadzie ubiegłego roku. Oskarżony także usłyszał karę 15 lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick