Zadał jej kilkanaście ciosów nożem. Usłyszał zarzut zabójstwa

2
Powracamy do tematu zabójstwa, do którego doszło w minioną sobotę w Krotoszynie. Śmierć poniosła tam 49-letnia kobieta, którą nożem zaatakował 57-letni mężczyzna. Napastnik szybko trafił w ręce policjantów i został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał już zarzut zabójstwa.

Do tragedii doszło w przed południem w Krotoszynie. Około 11.30 służby powiadomił mężczyzna, który poinformował o tym, że w budynku zamieszkiwanym przez jego pracowników, z jednego z pokoi wybiegła kobieta z ranami kłutymi brzucha. Niestety, jej życia nie udało się uratować.

Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, ale został szybko schwytany przez policję. Doprowadzono do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Ostatecznie usłyszał zarzut zabójstwa. – W oparciu o poczynione ustalenia prokurator przedstawił 57-letniemu mężczyźnie zarzut tego, że 5 marca działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, zadał kilkanaście ciosów ostrokrawędziastym narzędziem 49-letniej pokrzywdzonej, powodując u niej kilkanaście ran kłutych. Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Krotoszynie o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W poniedziałek ma mieć miejsce posiedzenie aresztowe.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick