Zabił partnerkę, bo chciała od niego odejść. Sąd wydał wyrok dla zabójcy z Nowych Skalmierzyc

0
zdjęcie uniwersalne
W Sądzie Okręgowym w Kaliszu zapadł wyrok w sprawie mężczyzny oskarżonego o zabójstwo swojej partnerki. Do dramatu doszło w listopadzie ubiegłego roku w Nowych Skalmierzycach. Skazano go na 15 lat pozbawienia wolności. Sąd uwzględnił fakt, że 55-latek był wcześniej osobą niekaraną i ma on szansę na resocjalizację.

Sprawę rozstrzygnął Sąd Okręgowy w Kaliszu, który skazał 55-letniego mężczyznę na 15 lat więzienia. Obrona wnioskowała o 12 lat pozbawienia wolności, a prokuratura o 25 lat. – Oskarżony będzie mógł po 10 latach ubiegać się o przedterminowe zwolnienie. Prokurator oprócz kary 25 lat więzienia domagał się pozbawienia praw publicznych oraz nawiązki w wysokości 100 tysięcy złotych. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o pozbawienie praw publicznych i o nawiązkę. Uznał, że oskarżony zaplanował zabójstwo, przygotował je. Jako okoliczność łagodzącą przyjął dotychczasową niekaralność, przyznanie się do winy. Sąd widzi w nim szansę resocjalizacji, a kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia są karami eliminacyjnymi ze społeczeństwa – powiedział w rozmowie z portalem wlkp24.info Damian Grzeszczyk, obrońca oskarżonego.

CZYTAJ W TEMACIE ZABÓJSTWA: 

Wyrok wydany przez sąd nie jest prawomocny. Jak poinformował obrońca oskarżonego, póki co został on zwolniony z obowiązku skarżenia wyroku. – Uważa, że kara jest adekwatna do jego czynu – dodał Grzeszczyk.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick