“Zachowanie szczególnie naganne” – dyrektorka szkoły w Rojowie odwołana ze stanowiska

17
Fot. ostrzeszow.pl
Justyna Krawczyńska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie została odwołana ze stanowiska. Informację podał do publicznej wiadomości Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa, który jest jej bezpośrednim zwierzchnikiem. To pokłosie wpisów szkalujących polityków opozycji do partii rządzącej, które pojawiły się na profilu Justyny Krawczyńskiej na Twitterze. W uzasadnieniu zwolnienia można przeczytać m.in., że zachowanie dyrektor szkoły w Rojowie zostało ocenione jako szczególnie naganne.

O sprawie informowaliśmy na łamach naszego portalu 4 czerwca. Wtedy też do naszej redakcji dotarły wiadomości od zaniepokojonych rodziców, którzy przekazali screeny wpisów pochodzące z konta dyrektor Krawczyńskiej. Wpisy te szkalowały czołowych, polskich polityków, pochodzących z opozycji do partii rządzącej.

CZYTAJ: Domagają się “wyjaśnienia sprawy mowy nienawiści dyrektor ZSP w Rojowie”

Rzekoma autorka wpisów od początku nie przyznawała się do winy i poinformowała, że jej konto zostało zhakowane, a autorem wpisów jest ktoś inny. Dyrektor Krawczyńska została wezwana do burmistrza Jędrowiaka w celu wyjaśnienia sprawy. 8 czerwca o zajściu został poinformowany Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli. Parę dni później pismo trafiło także na biurko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

CZYTAJ TEŻ: Dyrektor szkoły w Rojowie zostanie zwolniona? Burmistrz Ostrzeszowa podjął czynności

Burmistrz Ostrzeszowa otrzymał odpowiedź Wielkopolskiego Kuratora Oświaty 6 lipca. Wydał on negatywną ocenę co do zamiaru zwolnienia dyrektor Krawczyńskiej.

W czwartek 9 lipca otrzymaliśmy oficjalną informację, że Justyna Krawczyńska została odwołana ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie. Decyzję tę podjął burmistrz Ostrzeszowa, jako bezpośredni zwierzchnik Krawczyńskiej. Włodarz wydał obszerne wyjaśnienie swojej decyzji, w którym można przeczytać m.in., że “zachowanie p. Justyny Krawczyńskiej organ prowadzący ocenia jako szczególnie naganne, do tego uczynione za pośrednictwem środków masowego przekazu, widoczne zarówno dla rodziców, jak i dzieci uczęszczających do placówki. Burmistrz podkreśla, iż osoba zajmująca stanowisko dyrektora placówki, winna cechować się nieskazitelnością, nie tylko w życiu zawodowym, lecz również w życiu prywatnym, albowiem ma stanowić ona przykład dla dzieci. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż placówka w Rojowie dysponuje oddziałami integracyjnymi”.

Fot. ostrzeszow.pl

Justyna Krawczyńska zostaje odwołana ze stanowiska dyrektora z dniem 10 lipca. Wykonanie zarządzenia powierzono dyrektorowi Zakładu Obsługi Placówek Oświatowych w Ostrzeszowie.

PRZECZYTAJ UZASADNIENIE DECYZJI

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. 90
  76

  Brawo za odwagę bo coraz mniej jest jej w samorządach. Tylko teraz pewnie będą szukać haków na burmistrza.

 2. 79
  70

  Myślałem że zamiotą sprawę pod dywan. Ale jestem dumny z naszego Burmistrza teraz.

 3. 85
  43

  Szkoda ze nie piszecie o stronie radnego miłośnika PO i jego chamskich wpisach ot taka sobie obłudeczka

 4. 56
  64

  Brawo Panie Burmistrzu, jedyna i słuszna decyzja. Może była pani dyrektor wyciągnie z tej historii jakieś wnioski.

 5. 45
  57

  Była Pani Dyrektor, nawet jako polonistka, nie powinna uczyć nasze dzieci mowy nienawiści. Mamy dość!

  • 45
   8

   Jeśli nie wiesz na 100% jak sprawa się rozwiąże , nie wypisuj takich bzdur. Chyba masz jakiś problem z emocjami???

 6. 25
  57

  Burmistrz odwołuje (brawo za odwagę), ale upolitycznione pisowszczyzną kuratorium wydaje opinię negatywną. Co to za kara? Wg mnie żadna bo i tak Pani była dyrektor gdzieś pewnie na cztery łapy jak kot spadnie. PIS nie zapomni o niej – ma jeszcze 3 lata na to (mam nadzięję, że tylko 3). I spadnie na lepsze stanowisko.

 7. 57
  30

  Ostrzeszów to opozycja więc wygląda na to że jak będzie rzadzic opozycja to nie ma wolności słowa Gratuluję Pani doktor odwagi w swoich poglądach

  • 42
   14

   Dokładnie! Tak nie można traktować dobrego pracownika z wieloletnim stażem pracy. Bardzo dziwna sprawa…..

 8. 13
  29

  z mową nienawisci jest jak z wiruskiem, rozejdzie si epo ludziach i gdyby nie bylo konsekwencji szło by to w naprawde zła strone. Świeci z kościoła a kazdemu cos wytykają bardzo nie ładnie. BRAWO PATRYK !!! znowu sie utwierdzam w tym ze mój głos dwa razy oddany był slusznie, tylko zmiana pokolenia moze nas uratować od zła które serwuje caly czas elita polityków od najwyższych szczebli. CZAS PSL SKOŃCZYŁ SIE W OSTRZESZOWIE !!!

Comments are closed.