Zabójca z Kalisza usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie

0

Prokurator Rejonowy w Kaliszu przedstawił 26- letniemu mieszkańcowi Kalisza zarzut zabójstwa 60- letniego mężczyzny, do którego doszło w dniu 16 stycznia na dworcu PKS w Kaliszu.  Podejrzanego 26- latek, przyznał się do zarzucanego, jednak nie potrafił jednakże podać motywów swojego działania. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak ustalono bezpośrednio przed tragicznym zdarzeniem sprawca zakupił nóż i bez ustalonego powodu zaatakował przy jego użyciu 60-  latka, usuwającego w chwili zdarzenia śnieg z terenu dworca. Dokonane w sprawie wstępne ustalenia nie wykazały, aby mężczyźni wcześniej się znali.  W wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzony mężczyzna, pomimo udzielenia mu szpitalnej pomocy medycznej zmarł.       

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator przedstawił sprawcy zarzut zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego 26- latek, przyznał się do zarzucanego mu czynu, nie potrafił jednakże podać motywów swojego działania.

Przestępstwo to – kwalifikowane z art. 148 § 1 kk – zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 8 lat , karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności. 18 stycznia prokurator wystąpił do sądu w Kaliszu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick