Z Jarocina na Westerplatte. Biegiem! Trwa zbiórka pieniędzy na niezwykłą sztafetę

0
Fot. Biegacze Jarocin
W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji Stowarzyszenie "Biegacze Jarocin" organizuje bieg sztafetowy z Jarocina na Westerplatte. Bez Waszej pomocy plan może się nie powieść. Trwa bowiem zbiórka pieniędzy na sfinansowanie tego celu.

Stowarzyszenie „Biegacze Jarocin” organizuje bieg sztafetowy z Jarocina na Westerplatte. Sportowcy będą mieli do pokonania ok. 350-400 km. Długość trasy może się zmienić. Wszystko dlatego, że nie możemy biec głównymi drogami, tylko tymi pobocznymi – tłumaczy Marcin Wiencek, prezes Stowarzyszenia „Biegacze Jarocin”.

Start biegu ma się rozpocząć 30 sierpnia o godzinie 17:00 na jarocińskim rynku. Przez pierwszą godzinę pobiegną wszyscy uczestnicy. Później bieg będzie wyglądał nieco inaczej. Po przebiegnięciu ok. 10 km, pakujemy się do busa, a na trasie zostaje jeden zawodnik. Co godzinę będziemy go zmieniaćdodaje Marcin Wiencek. Na Westerplatte uczestnicy mają dotrzeć dzień później, ok. 4:45, czyli w godzinę ataku hitlerowskich Niemiec na historyczny półwysep.

Do oddania hołdu bohaterom z 1939 roku, można się dołączyć. Wystarczy wejść tutaj i wspomóc akcję nawet drobnym datkiem. Do tej pory (28 lipca) zebrano 450 zł. To niespełna 20 proc. całej potrzebnej kwoty (2000 zł).

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick