Wywołał alarm bombowy w szpitalach. 37-latek usłyszał zarzuty

5
37-latek z powiatu krotoszyńskiego został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Ma to związek z alarmami bombowymi w szpitalach, do których doszło w środę w Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu i Miliczu. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu osiem lat więzienia.

W środę komendy policji w Ostrowie Wielkopolski, Kaliszu oraz Miliczu otrzymały wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego w tamtejszych szpitalach.

CZYTAJ: Alarm bombowy w ostrowskim szpitalu [WIDEO]

Policjanci natychmiast rozpoczęli przeczesywanie terenu, ale nic nie znaleziono. Niewiele czasu potrzeba było, by zatrzymać 37-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który był odpowiedzialny za wysłanie tych fałszywych wiadomości. – Jak ustalił prokurator z treści przesłanych przez mężczyznę wiadomości wynikało, że ładunki wybuchowe miały eksplodować o 14.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, o godzinie 15.00 w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz o godzinie 18.00 w Milickim Centrum Medycznym w Miliczu, co skutkowało skierowaniem do placówek jednostek policji, które celem weryfikacji zagrożenia musiały dokonać ich sprawdzenia pod kątem występowania ładunków wybuchowych – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

37-latek przyznał się do winy, ale nie potrafił wskazać racjonalnych powodów swojego działania. Na pytania zadane przez prokuratora potwierdził, że zdaje sobie sprawę z panującej pandemii koronawirusa. Mężczyzna został oskarżony o fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. – Za zarzucane czyny mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na surową karę oraz celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania – dodaje Meler.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Na jakiej podstawie, skoro Kodeks Karny przewiduje DO 8 lat więzienia? W obecnej sytuacji mam nadzieję, że przykładne 8 latek będzie zasądzone

  1. a na takiej podstawie że może w tym czasie umarł ktoś na zawał w którymś szpitalu i można by to było powiązać

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick