Wysocko Wlk.: Nowa remiza w miejsce starej. "Będzie bezpieczniej"

0

Decyzja o budowie remizy strażackiej w Wysocku Wielkim w gminie Ostrów Wielkopolski zapadła bardzo szybko i równie ekspresowo ruszyła budowa. Jednostka miała już swoją siedzibę, ale ta została zrównana z ziemią, a nowa remiza ma wyglądać właściwie tak samo jak poprzednia. Skąd więc tak nagła potrzeba postawienia nowego budynku?

– Remiza się rozpadała, więc nadawała się już tylko do dużego remontu albo do wyburzenia i postawienia od nowa – mówi krótko sołtys wsi Wysocko Wielkie, Ryszard Dymny.

I taka oto decyzja zapadła – stara remiza do wyburzenia, a bardziej opłaci się postawić nową niż gruntownie, od podstaw remontować. Jak zapewnili budowlańcy pracujący przy inwestycji, remiza właściwie sama osunęła się na ziemię po niewielkim poruszeniu konstrukcji.

Tak jak w starym obiekcie, w nowym znajdą się dwie sale, zaplecze socjalne oraz garaż na wóz strażacki oraz sprzęt gaśniczy. Inwestycja została zaplanowana na dwa lata, prace ruszyły od razu po rozstrzygnięciu przetargu. W gminnym budżecie na 2017 rok na tą inwestycję zabezpieczono ponad 220 tysięcy złotych.

W sąsiedztwie remizy OSP powstanie także boisko sportowe, już wykonano pierwsze prace związane z wyrównaniem terenu.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick