Wyremontują ostrowską ginekologię. Koszt? Ponad 3 mln zł

4
Podpisano umowę na remont części oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, tzw. patologi ciąży. To kolejna po oddziałach okulistycznym i neurologicznym wielomilionowa inwestycja, która zostanie zrealizowana na terenie tej lecznicy.

Wart ponad 3 mln zł remont oddziału ginekologiczno-położniczego ma ruszyć za tydzień od wykonania wentylacji na pustym oddziale. Prawdziwy remont ruszy jednak za około miesiąc. – Wtedy zaczniemy konkretny remont całego oddziału – mówi Wojciech Przepiórka, wykonawca inwestycji. – Z logistycznego punktu widzenia będzie to wymagające przedsięwzięcie, ale myślę, że poradzimy sobie. Pacjenci mogą być spokojni – dodaje.

ZOBACZ TEŻ: Okulistyka w ostrowskim szpitalu oficjalnie otwarta!

Remont był oczekiwany nie tylko przez pacjentki, ale też rodziny, które od dawna uskarżały się na warunki. Te lata świetności mają już dawno za sobą. Stąd decyzja, by ginekologia była kolejnym oddziałem, który zostanie odnowiony. – Zmieni się właściwie wszystko. Pozostaną tylko ściany i okna. Wszystkie instalacje i stolarka zostaną wymienione – zapowiada Wojciech Przepiórka. Wyremontowana zostanie część oddziału ginekologiczno-położniczego, z której korzystają pacjentki z ciążą zagrożoną, a te wymagają szczególnej troski. – Tutaj pobyty są czasami kilkunastodniowe, a nawet kilkutygodniowe. Dlatego dobre warunki są wymagane. Co warte podkreślenia, wymieniona zostanie także aparatura, a więc wszystkie urządzenia – mówi Dariusz Bierła, dyrektor Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ TEŻ: Oddział Neurologiczny ostrowskiego szpitala w nowym miejscu i nowej szacie [WIDEO]

Tomasz Gostomczyk, kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego wyjaśnia, że bolączką było coś jeszcze bardzo istotnego szczególnie z punktu widzenia pacjentek. – Brak odpowiedniej liczby toalet, pryszniców, pobyt pacjentek na wieloosobowych salach to rzeczy, które doskwierały pacjentkom, które poznaliśmy dzięki ankietom satysfakcji – wyjaśnia. – Realizacja tego zadania została wpisana w budżet powiatu ostrowskiego i zostanie w całości zrealizowana z naszych pieniędzy. Kwota to 3,2 mln zł. Jestem przekonany, że w oparciu o projekt, który został wykonany, sprawi, że będzie to oddział na wskroś nowoczesny – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Stary oddział neurologiczny na 1. piętrze szpitala zostanie na czas remontu zaadaptowany na potrzeby oddziału ginekologiczno-położniczego. Pełni on funkcję „rotacyjnego” po tym, jak neurologię przeniosiono do wyremontowanego oddziału na parterze lecznicy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Z personelu patologi należy wyrzucić Panią z fryzurą Kleopatry. Nie rozumiem jak taka osoba może jeszcze pracować w szpitalu. Niech zmieni pracę na taką, gdzie nie będzie musiała mieć styczności z innymi ludźmi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick