Oddział Neurologiczny ostrowskiego szpitala w nowym miejscu i nowej szacie [WIDEO]

3
Już jest. Nowy Oddział Neurologiczny w ostrowskim szpitalu wkrótce "ugości" pacjentów. Lepsze warunki, świeżość, czystość i nowoczesny sprzęt od razu bedą zauważone. Powiat ostrowski zainwestował w oddział 3 milion złotych. Jest 36 łóżek i aparatura warta dziesiątki tysięcy złotych. Do tego łazienki w większości salach i pełne zaplecze dla personelu. Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie odnowionego oddziału, który mieście się teraz na parterze szpitala.

Ostrowski szpital „wzbogacił” się o kolejny odnowiony oddział. W miejsce starej Chirurgii Dziecięcej na parterze lecznicy przeniesiono Oddział Neurologiczny. Powiat ostrowski gruntownie zmodernizował go za kwotę 3 milionów złotych z powiatowego budżetu. Inwestor i personel szpitala twierdzą jednak, że zważywszy na rozmach inwestycji była to niemalże od podstaw budowa nowego oddziału. Wnętrza wyglądają zupełnie inaczej, zdobią je grafiki Piotra Łopatki. Ale to co najważniejsze dla pacjentów to nowoczesny sprzęt, 36 mobilnych łóżek, łazienki przy salach chorych.

Oddział Neurologiczny tylko w 2018 roku przyjął 1800 pacjentów, w tym około 700 z udarami bądź podejrzeniem udarów. Teraz kierownictwo oddziału i szpitala twierdzą, że być może uda się opieką otoczyć jeszcze więcej pacjentów nie tylko w powiatu ostrowskiego, ale i z całej południowej Wielkopolski.

W kolejce do remontu czekają także inne oddziały. To władze powiatu i rada zdecydują o ewentualnych kolejnych inwestycjach. Oddziały wymagające modernizacji to m.in. laryngologiczny i ginekologiczno-położniczy.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

 1. Pani „redaktor”, Pani Paulino – proszę przeczytać co to Pani napisała, bo moim zdaniem to jest napisane po „polskiemu” a nie po polsku!!!

 2. Bardzo dobry odział. Byłem pacjentem w roku 2008, odział faktycznie wyglądał fatalnie ale obsługa na najwyższym poziomie. Bardzo konkretnie i stanowcze decyzje Pani ordynator Lisowskiej doprowadziły mnie błyskawicznie na stół operacyjny do Kalisza, dzięki temu jestem dziś zdrowy. Dziękuję wszystkim pracownikom tego oddziału.

 3. „zainwestował w oddział 3 milion złotych”
  „łazienki w większości salach”
  „otwarcie odnowionego oddziału, który mieście się”
  „twierdzą jednak, że zważywszy na rozmach inwestycji”
  ” być może uda się opieką otoczyć”
  To naprawdę po polsku?!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick