Wyprzedziła radiowóz na podwójnej ciągłej. Słono za to zapłaciła [WIDEO]

2
Wyprzedziła nieoznakowany radiowóz na podwójnej ciągłej i przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym o 32 km/h. Szybka jazda zakończyła się dla 19-latki z Ostrzeszowa mandatem w wysokości niemal 2 000 zł i 19 punktami karnymi.

CZYTAJ TEŻ:

Po zaostrzeniu kar dla piratów drogowych kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, narażają się na jeszcze wyższe kary. Przekonała się o tym 19-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, która – jak informuje tamtejsza policja – „na DW449, w rejonie skrzyżowania przekraczając podwójną linię ciągłą, wyprzedziła nieoznakowany radiowóz, a następnie przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 32 km/h”.

Kierująca została zatrzymana do kontroli. Policjanci wystawili jej mandat w wysokości 1 800 zł. Kobieta została też obciążona 19 punktami karnymi.

Zgodnie z zaostrzonym taryfikatorem mandat w przypadku recydywy drogowej za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h wynosi 1 600 zł. Gdy kierowca pojedzie w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h szybciej i zrobi to właśnie w warunkach recydywy, zapłaci nawet 5 000 zł.

ZOBACZ NOWE STAWKI MANDATÓW I PUNKTÓW KARNYCH

WIDEO: KPP Ostrzeszów

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 6
    4

    19 punktów za wyprzedzanie? A panowie posiadający blachę za kolizje i inne przewinienia dostają pouczenie od kolegów po fachu. Glosujcie dalej na pisuary a niedługo będzie znów będzie godzina policyjna i wszystko na kartki. Co do wyprzedzania widziałem.co robią nieoznakowane… Celowo zwalniają w „odpowiednich miejscach” żeby szarego Polaka podpuścić i nagrywają… Kaczka zapewnie tak kazał bo trzeba nazbierać na dodatek na wungiel

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick