Wypadek masowy na Piaskach Szczygliczka. Na miejscu wszystkie służby

1
Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, WOPR, grupa Szukamy i Ratujemy, a nawet Wojsko Obrony Terytorialnej brali udział w akcji ratunkowej na ostrowskich Piaskach. To były jednak tylko ćwiczenia. Wszystko w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osoby Zaginionej i Poszukiwanej.

Na ostrowskich Piaskach polała się dzisiaj krew. Doszło do zderzenia autobusu z dwoma samochodami osobowymi. W pierwszym pojeździe znajdowało się 55 młodych osób. Część z nich będąc w szoku uciekła do lasu. Tak przedstawiał się scenariusz manewrów poszukiwawczo-ratowniczych, które odbyły się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Zaginionych i Poszukiwanych.

Akcja miała na celu poprawić współdziałanie wszystkich służb nie tylko podczas akcji ratunkowej, ale też poszukiwawczej. Do przeszukania był ogromny teren leśny, w którym znajdowali się pozoranci biorący udział w wypadku.

Trzeba przyznać, że akcja zrobiła ogromne wrażenie na mieszkańcach Ostrowa i przyjezdnych, którzy wypoczywali na ostrowskich Piaskach.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick