Wykopaliska z Afryki do zobaczenia w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

0
Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy słynie z ciekawych wystaw, które cieszą się popularnością. Miejsce podczas Nocy Muzeów pękało w szwach, a do eksponatów ustawiały się długie kolejki. Od kwietnia tego roku w dobrzyckim muzeum można oglądać wystawę "Dla przyjemności i z konieczności. Na szlakach ziemiańskich podróży w XIX i XX wieku". Muzeum planuje jednak dopełnić tematykę podróży i zaprasza na nową wystawę!

Wielkie Królestwa Chrześcijańskie w Nubii. Tajemnicze wykopaliska z dawnej Afryki to wystawa przygotowana przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, prezentująca zabytki pozyskane w trakcie badań prowadzonych przez Polaków w Sudanie od lat 60 ubiegłego wieku.

Fot. Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

Eksponaty będzie można obejrzeć także w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy już od 27 lipca. Wystawa, która będzie prezentowana w Sali Egipskiej zabierze wszystkich odwiedzających do dawnej Afryki. – Na wystawie będzie można zobaczyć liczne zabytki archeologiczne, m.in. bogato zdobione wyroby ceramiczne, detale architektoniczne, malowidła ścienne, czy ryty naskalne. Wspólnie okryjemy na nowo zapomniany świat kultury Nubii, dowiadując się, jak żyli, czym się zajmowali i w co wierzyli dawni mieszkańcy tej części świata – czytamy na stronie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Wystawę będzie można obejrzeć od 27 lipca do 30 września. Wstęp jest bezpłatny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick