DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wyjątkowy film w pleszewskim kinie. JUŻ DZISIAJ!

To prawdziwy rarytas dla fanów kina. Szczególnie tego przedwojennego. W czwartek w pleszewskim kinie będzie można obejrzeć jedyny zachowany w całości i nakręcony w Polsce niemy film z Polą Negri w roli głównej.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Produkcja z 1917 roku opowiada o ubogiej wieśniaczce Poli, która po kłótni z rodzicami ucieka z domu. Pomaga jej w tym Dymitr – jej adorator, który ma nieczyste zamiary. Podstępem zabiera ją do hotelu. Pola zabiera jego pieniądze i ucieka. Udaje jej się zostać tancerką sceniczną w kabarecie, o czym marzyła. Spotyka Aleksa i zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Problem w tym, że Dymitr ma żonę, a Dymitr… planuje krwawą zemstę.

Projekcja filmu „Bestia” w reżyserii Aleksandra Herza odbędzie się 25 października o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Pleszewie (ul. Poznańska 34). Wstęp wolny.

Pola Negri to gwiazda przedwojenne kinematografii i jedna z najbogatszych kobiet Hollywoodu. Za oceanem usłyszano o niej po raz pierwszy w związku z premierą filmu „Madame DuBarry”, który ujrzał światło dzienne w 1919 roku. To pozwoliło jej zaistnieć w Stanach Zjednoczonych, gdzie wiodła bardzo bogate życie. Mieszkała w pałacyku przypominającym Biały Dom, romansowała z Charlie’m Chaplinem i Rudolfem Valentino. Przede wszystkim dała się jednak poznać jako wybitna aktorka. Jej kariera zwolniła, kiedy do kin wprowadzono dźwięk. Wtedy okazało się, że ma nienajlepszy akcent i chrapliwy głos. Znalazła co prawda rzeszę zwolenników, ale nie pomogło to w kontynuowaniu hollywoodzkiej kariery. W latach 30. i 40. grała w Niemczech i Francji, po czym wróciła do USA i osiadła w San Antonio w Teksasie.

ZOBACZ INNE WYDARZENIA KULTURALNE W NASZYM KALENDARZU IMPREZ DOSTĘPNYM NA WLKP24.INFO

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz