Wydawali karty do głosowania bez sprawdzania dokumentów tożsamości?

3
W czterech obwodowych komisjach wyborczych w Ostrowie Wielkopolskim, Nowych Skalmierzycach i Kaliszu członkowie komisji mieli wydawać karty do głosowania bez weryfikowania dokumentów tożsamości. Skontaktowaliśmy się z Delegaturą Krajowego Biura Wyborczego w Kaliszu, aby zapytać, jakie działania zostały w tej sprawie podjęte.

Kaliska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego skontaktowała się z obwodowymi komisjami wyborczymi nr 37 w Ostrowie Wielkopolskim, nr 1 w Nowych Skalmierzycach oraz nr 23 i 49 w Kaliszu. Powodem były informacje jakoby członkowie komisji wydawali karty do głosowania bez sprawdzania dokumentów tożsamości. – Przewodniczący komisji zaprzeczyli jakoby taka sytuacja miała miejsce ­– poinformował portal wlkp24.info przedstawiciel delegatury.

RELACJA NA ŻYWO Z WYBORÓW PREZYDENCKICH 2020

Informacje o takich przypadkach w Kaliszu podał portal kalisz24.info.pl powołując się na wiadomości od czytelników. Przedstawiciel delegatury poinformował nas, że przewodniczący wymienionych wyżej komisji zostali pouczeni. – Przedstawiciele komisji muszą sprawdzać dokumenty tożsamości niezależnie od tego, czy głosować przychodzi członek rodziny czy sąsiad, którego znają – dodaje.

CZYTAJ: Remontują wagon pocztowy. Wąskotorówka od lipca będzie miała nową atrakcję

Informacje o tego typu zajściach napłynęły do kaliskiej delegatury KBW przed południem, a sprawa została w krótkim czasie wyjaśniona. Po tych incydentach Krajowe Biuro Wyborcze nie odnotowało kolejnych skarg.

Głosowanie odbywa się dalej. Lokale wyborcze w całym kraju zostaną zamknięte o godz. 21.00. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji prasowej, na razie nie ma przesłanek, aby głosowanie miało zostać przedłużone. Frekwencja na godz. 17.00 w Polsce wyniosła 47,89%.

CZYTAJ: Duda z pierwszym wynikiem! Będzie jednak druga tura!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick